کد خبر: 16558

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۹/۲۷ - ۱۲:۰۰

امنیت تلگرام خود را تضمین کنید

تیتر 3 » تلگرام يکي از پيام ‌رسان‌ هاي امن و محبوب در ميان کاربران دنياي مجازي است، کاربران زيادي براي ارسال پيام، محتوا و عضويت در گروه‌ها و کانال‌ هاي مختلف از تلگرام استفاده مي‌کنند.

تلگرام

به گزارش تیتر ۳ » به نقل ازپایگاه خبری پلیس، تلگرام یکی از پیام ‌رسان‌ های امن و محبوب در میان کاربران دنیای مجازی است، کاربران زیادی برای ارسال پیام، محتوا و عضویت در گروه‌ها و کانال‌ های مختلف از تلگرام استفاده می‌کنند.

امنیت و امکاناتی چون گروه‌ها، ابرگروه‌ها و کانال‌ها، تلگرام را به یکی از برترین اپلیکیشن‌ها پیام ‌رسان تبدیل کرده است. تلگرام دارای گزینه‌ای به اسم  SecretChat  است.

کارشناسان پلیس فتای مازندران به شما توصیه می‌کنند، وقتی که می‌خواهید چت کنید، از Secret Chat  استفاده کنید. SecretChat امکانات جالب امنیتی و کاربردی را در اختیار شما می‌گذارد.

استفاده از سیستم ‌رمزگذاری  End-to-End

در حالت Secret Chat کلیه پیام‌های متنی و محتویات (ویدیو و عکس) که میان شما رد و بدل می‌شود، رمزگذاری می‌شود و به غیر از شما و گیرنده پیام کسی امکان دسترسی به پیام‌ها و محتویات آنها را نخواهد داشت.

وقتی برای چت‌ کردن از  Secret Chat  استفاده می‌کنید به هیچ عنوان پیام‌های شما در سرورهای تلگرام ذخیره نمی‌شود.

قابلیت Self Destruct

این قابلیت به شما برای از بین بردن پیام‌ها کمک می‌کند. شما برای پیام‌ های خود زمان مشخصی را تعریف می‌کنید، سپس در آن زمان پیام‌ های شما به صورت خودکار در دستگاه طرفین از بین خواهند رفت. با این کار از امکان سوء استفاده از پیامهای خود جلوگیری می‌کنید.

قابلیت پاک کردن پیام در دستگاه طرفین

در حالت  Secret Chatوقتی پیامی را پاک می‌کنید، این پیام هم در گوشی شما و هم در گوشی مخاطب شما پاک خواهد شد.

عدم امکان  Forward پیام ‌ها

در حالت  Secret Chat امکان Forward پیام‌ها را ندارید، این موضوع بسیار مهم است چرا که در حالت معمول وقتی پیامی را  Forward می‌کنید، در بالای پیام نام کسی را که شما پیام آن را  Forward  کردید، نوشته می‌شود که این مورد از نظر امنیتی نامناسب است.

اطلاع‌رسانی در هنگام گرفتن اسکرین ‌شات از صفحه چت

اگر مخاطب شما از صفحه چت اسکرین ‌شات بگیرید، تلگرام به شما خبر می‌دهد. نکاتی که در استفاده از  Secret Chat  باید به آنها توجه کنید، شامل این موارد است:

تنها در چت با یک نفر امکان استفاده از  Secret Chat  را دارید و هنوز این قابلیت برای چت‌های گروهی راه‌اندازی نشده است. امکان استفاده از  Secret Chat  در نسخه دسکتاپ تلگرام موجود نیست.

برای استفاده از  Secret Chat، کافی است از طریق منوی تلگرام گزینه New Secret Chat را انتخاب کنید و سپس از لیست مخاطبین خود مخاطب مورد نظر را انتخاب کنید. اکنون در محیطی امن با مخاطب مورد نظر خود چت کنید.

تهیه شده در: پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان مازندران

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو