کد خبر: 1605

تاریخ انتشار: ۱۳۹۲/۱۲/۲۲ - ۱۳:۲۱

لائینی: نسل چهارمی ها باید با میراث نظام آشنا شوند

  به گزارش شرق پرس، حجت الاسلام محمد باقر محمدی لائینی بعد از ظهر پنج شنبه در مراسم بزرگداشت روز شهدا در ...

 

امام جمعه نکا با اشاره بر لزوم آشنایی نسل چهارمی ها از میراث گرانبهای نظام، بر الگو پذیری از این سرمایه ها تاکید کرد.

 

به گزارش شرق پرس، حجت الاسلام محمد باقر محمدی لائینی بعد از ظهر پنج شنبه در مراسم بزرگداشت روز شهدا در مسجد شهدای نکا اظهار داش : شهدا از جمله شاخص ترین افرادی بودند که با گمنامی توانسته با تبعیت از فرمایشات امام راحل در برابر هجمه های دشمنان ایستادگی کرده و مسیر شهادت را به خوبی از بین ناهمواری ها انتخاب کنند.

وی بیان کرد: اقتدار و عظمت انقلاب اسلامی ایران مرهون خون پاک و جان فشانی شهیدانی است که در طول هشت سال جنگ تحمیلی با عزت و اقتدار مقابل دشمن ایستادند.

امام جمعه نکا با اشاره به پیشرفت های علمی کشور تصریح کرد: به برکت خون پاک شهدا زمینه های پیشرفت علمی ، فرهنگی ، هسته ای و اجتماعی در کشور مهیا شده و امروز همین خون شهدا سبب سرافرازی ملت ایران در مقابل ابر قدرتها است.

لائینی شهدا را گرانبهاترین سرمایه های فرهنگی نظام برشمرد که الگو پذیری از این سرمایه ها سبب افزایش عزت و اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در تمامی عرصه ها می گردد.

وی برگزاری بزرگداشت شهدا را امری ضروری در تقویت روحیه ایثار وشهادت در جامعه بالاخص نسل سومی و چهارمی برشمرد که اثرات قابل توجهی را نمایان خواهد کرد.

امام جمعه نکا متذکر شد: باید جوانان و نسل چهارمی ها بعد از انقلاب به طور صحیح با رشادت ها و جانفشانی های شهدا آشنا شوند تا بدانند چگونه از این میراث گرانبهایی که در اختیارشان قرار گرفته محافظت نمایند.

گفتنی است گلزار شهدای نکا بعد از پایان مراسم توسط مسئولین سطح شهرستان گلباران شد./مهر

 

/انتهای خبر

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو