کد خبر: 20228

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۱۱/۱۸ - ۱۹:۳۲

در پی حواشی افتتاحیه پایتختی جوانان جهان اسلام

امام‌جمعه شیراز و تولیت حرم حضرت شاهچراغ(ع) به وزیر اطلاعات نامه نوشتند+ تصویر نامه

نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز و همچنین تولیت آستان مقدس احمدی و محمدی(ع) در پی حواشی مراسم افتتاحیه شیراز پایتخت جوانان جهان اسلام نامه اعتراض آمیز نوشتند.

به گزارش تیتر ۳ به نقل از روابط عمومی آستان مقدس احمدی و محمدی(ع)، متن کامل این نامه که به امضای مشترک آیت‌الله اسدالله ایمانی، نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز و همچنین آیت‌الله سیدعلی اصغر دستغیب، تولیت آستان مقدس احمدی و محمدی(ع) رسیده به شرح زیر است:

 

 

جناب حجت‌الاسلام و المسلمین آقای سیدمحمودعلوی

وزیر محترم اطلاعات جمهوری اسلامی ایران

سلام علیکم

همانگونه که شاهد بودید در قسمتی از مراسم افتتاحیه پایتختی جوانان جهان اسلام در شیراز متاسفانه برنامه‌ای مبتذل اجرا شد که از جهاتی خاطره جشن هنر شیراز در سال ۱۳۵۶ را تداعی می‌نمود.

 

فضای افتتاحیه با توجه به صحنه‌آرایی گروه ارکستر توام با لباس‌ها و ظواهر ناهنجار زنان در داخل سالن و رفتار وقیحانه حاشیه‌ای بیرون سالن به هیچ وجه با شئون جمهوری اسلامی ایرانی و پایتختی جوانان جهان اسلام سازگاری نداشت.

 

لذا اینجانیان با ملاحظه مقدمات اجراء برنامه‌ای که بدون اطلاع قبلی واقع می‌شد به عنوان تکلیف شرعی و برائت از بدعت آشکار در جمهوری اسلامی ایران از سالن خارج شدیم که البته انتظار می‌رفت جنابعالی هم بی‌تفاوت نمی‌ماندید، بلی البته ضمن بیانات خود در مراسم اظهار داشته‌اید: ای کاش به نحوی برنامه‌ریزی می‌شد تا می‌توانستیم از وجود و محضر این علمای بزرگ بهره‌مند شویم!!

 

گویا این برنامه مبتذل تنها مشکل ما دو نفر بوده است و آنچه انجام گرفته یک حرکت مشروع و جریان عادی در نظام جمهوری اسلامی ایران می باشد.

 

اکنون از شما می‌پرسیم آیا شان سومین حرم اهل بیت(ع) یعنی شیراز با آن همه افتخارات گذشته و اکنون هم پایتختی جوانان جهان اسلام با این قبیل برنامه‌ها سازگار است و جوانان در سراسر جهان اسلام از این برنامه چه پیامی دریافت می‌نمایند؟

 

آیا انتظار جهان اسلام از این پایتخت، تلاش در جهت گسترش فرهنگ و اخلاق اسلام ناب انقلابی در بین جوانان جهان اسلام است یا نمایش صحنه‌هایی که نموداری از تهاجم فرهنگی استکبار جهانی بوده و بخشی از جوامع اسلامی به ویژه جوانان را به تباهی کشانده است. چه خوب بود از همان گام اول دیدگاه‌ها و پیام‌های بنان‌گذار جمهوری اسلامی حضرت امام خمینی(قدس سره) در رابطه با جوانان و رهنمودها و ارشادات مقام معظم رهبری حضرت آیت‌‌الله‌ خامنه‌ای(مدظله) به ویژه پیام‌های مهم معظم له به جوانان اروپا و آمریکای شمالی به عنوان منشور پایتخت جوانان جهان اسلام مطرح می‌شد تا در آتیه نزدیک همگی شاهد باشیم که چگونه این پایتخت، کانون توجه جوانان جهان اسلام قرار می‌گیرد.

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو