کد خبر: 18602

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۱۰/۱۸ - ۰:۰۹

پسته بی مغز چون لب وا کند رسوا شود...

ال کلاسیکو بازی مردان بزرگ نیست.. بازی تیم های بزرگ است/معاهده ترکمنچای مُرد، مردم مرکز استان عزت خود را به فنا نمی دهند

اختصاصی تیتر3 : مرکز هر استانی ویترین و برند آن استان است، همانگونه که پایتخت هر کشوری برای آن مرز و بوم در حکم نگین انگشتریست... و برای هر آنکس که دل در گرو گویش، آئین و رسم و رسوم دیار خود را دارد هیچ چیز غرورآمیزتر از آن نیست که نام شهرش، در حدود جغرافیایی کشورش بدرخشد..

حسین فرهادی: مرکز هر استانی ویترین و برند آن استان است، همانگونه که پایتخت هر کشوری برای آن مرز و بوم در حکم نگین انگشتریست… و برای هر آنکس که دل در گرو گویش، آئین و رسم و رسوم دیار خود را دارد هیچ چیز غرورآمیزتر از آن نیست که نام شهرش، در حدود جغرافیایی کشورش بدرخشد..

مازندران همیشه محور تردد گردشگرانی بوده است که به واسطه جاذبه های طبیعی آن، چادر خود را بر این خاک زرخیز میخ کرده اند.. اما سهم مرکز استان در جذب این گردشگران مشتاق چه میزان بوده است؟!!

این سوالیست که باید مسئولان گذشته شهر ساری پاسخ دهند.. آنان که گام های نخست جذب گردشگر در چند سال اخیر شهر ساری را دزدی بیت المال می دانند و تراشیدن عقیقی برای انگشتری مازندران را با حسادتهای کودکانه شان مخدوش می کنند!!

اما جدای از این دندان قروچه های حسدورزانه و هوچی گری های ضعیف النفسانه، مدتیست ترس از دو قطبی شدن ساری به واسطه وجود فرمانداری با سودای ایجاد تغییرات در شهر و حضور شهرداری محبوب و خلاق، عده ای را مشوش و نگران ساخته است… و البته مردم را به چرتکه انداختن امتیاز دهی کشانده است…

بازی ای که می تواند تبدیل به یک ال کلاسیکو شود… یک مسابقه بی نظیر و پر از صحنه های دلربای تقابل تکنیک و تاکتیک های فردی و گروهی…

می توان بدبین بود و از این تقابل نگرانی ورزید و به تساوی رضایت داد!! اما چیزی که باید دیگران بدانند این است که در ال کلاسیکو هیچ کدام از دو طرف بازی، بازنده نیستند!! این مسابقه همواره تماشاگران را به وجد آورده و بازندگان آن در نشان دادن مهارتهای تیمی شان هیچ چیز از تیم برنده کم نداشتند!! و در پایان همه از این مسابقه سود می برند.. هم هوادارن تیم ها و هم تیم بازنده و هم تیم برنده.. تکرار می کنم تیم بازنده و تیم برنده.. نه فرد برنده و فرد بازنده…!! بازیگران این بازی بی نظیر در میان خود یک بهترین دارند.. اما همه ی نگاهشان به تیم و “نیم نگاهشان” به بهترینشان است که دربیل کند و لایی بزند و گلی بزند که بشود افتخار تیم و هوادارن تیم…

اما بازنده واقعی این ال کلاسیکو چه کسانی هستند؟!!

آنان که به واسطه تک روی های خود محبوب هیچ تیمی نبوده اند و در تاریخ ال کلاسیکو هرگز جایی نداشتند و حتی اگر بودند هرگز نگاهی را معطوف به خود نکردند چرا که هیچ هنری برای ارائه نداشتند…!!

این واقعیت، حکایت هوای گرگ و میش این روزهای مرکز استان مازندران است.. و ماهیگیران نابلدی که از رودخانه گل آلود شده بازی مردان بزرگ آن، به دنبال شاه ماهی اند!! ولی افسوس که هرگز خود در این رودخانه، آب شفافی باقی نگذاشته اند که اینک بشود زادگاه شاه ماهی!!

آنانکه این روزها قلمِ در دستشان شده است چماقی برای کوفتن بر سر همه آنان که دل به تغییرات مثبت در شهر خوش کرده اند و در پی رسیدن به آرزوهای دیرینه شهرشان هستند.. آنان که همه را لات و چماق دار و دزد بیت المال و دروغگو و کذاب می دانند. و البته مکارانه و حیله گرانه تنها به یک سوی این دو قطبی می تازند و سعی دارند در ماههای مانده به انتخابات ، آن سر دیگر را حداقل برای روز مبادا نگه دارند!! و اگر خود به پیروزی نرسیدند آن وقت ، قطب دیگر را کذاب و متقلب بخوانند!!

آنانکه که ندای شراکت مدیران در دزدی و دست کجی اطرافیانشان سر می دهند و اما خود به مدد در قدرت بودن نزدیکانشان در گذشته ای نه چندان دور به نان و نوایی رسیده اند و رنگ و لعابی بهم زدند!!

اما چیزی که تک رو ها بر روی آن هیچ حسابی باز نکرده اند “مردم” هستند.. مردم، نقطه ثقل و صاحبان اصلی این شهرند .. که مگر می شود شعور اجتماعی آنان و سواد سیاسی شان را باور نداشت!! آنان که در همه بزنگاهها تعیین کنندگان بلامنازعه چنین مناقشاتی بوده اند..

دوران معاهده ترکمنچای به سر آمده.. مردم مرکز مازندران عزت خود را با وعده های سر خرمن و شستوی مغزی به باد فنا نمی دهند…

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو