کد خبر: 990

تاریخ انتشار: ۱۳۹۲/۱۲/۰۴ - ۷:۴۲

الکساندر تورچینوف رئیس دولت انتقالی اکراین شد

به گزارش شرق پرس،  مهر به نقل از اشتاندارد در اینباره نوشت: با رای اکثریت آرا نمایندگان پارلمان اوکراین، "ویکتور یانوکوویچ" از ریاست ...

 

پارلمان اوکراین پس از برکناری رئیس جمهوری این کشور “الکساندر تورچینوف” را به عنوان رئیس دولت انتقالی انتخاب کرد.

به گزارش شرق پرس،  مهر به نقل از اشتاندارد در اینباره نوشت: با رای اکثریت آرا نمایندگان پارلمان اوکراین، “ویکتور یانوکوویچ” از ریاست جمهوری این کشور برکنار شد. در ادامه پارلمان “الکساندر تورچینوف” را که امروز به عنوان رئیس پارلمان انتخاب شده بود، به ریاست دولت انتقالی این کشور منصوب کرد. وی قرار است تا برگزاری انتخابات زودهنگام ریاست جمهوری در بیست و پنجم ماه می اداره کشور را به دست بگیرد.

امروز همچنین ۳۲۲ نفر از مجموع ۳۳۱ نماینده حاضر در نشست امروز پارلمان اوکراین به طرح آزادی “یولیا تیموشنکو” رهبر اپوزیسیون این کشور رای دادند. “ویکتور شوتس” از نمایندگان پارلمان اوکراین گفت در طرح آزادی تیموشنکو، تصمیم دیوان عالی حقوق بشر اتحادیه اروپا در مورد این سیاستمدار مورد استناد قرار گرفت.

امروز پس از بالاگرفتن تنش های سیاسی در اوکراین نمایندگان با ۲۲۸ رای از مجموع ۴۵۰ رای نمایندگان، تورچینوف را به ریاست پارلمان انتخاب کردند. وی از جمله سیاستمداران نزدیک به تیموشنکو رهبر اپوزیسیون اوکراین به شمار می رود.

 

/انتهای خبر

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو