کد خبر: 1146

تاریخ انتشار: ۱۳۹۲/۱۲/۰۹ - ۶:۳۵

القاعده در سوریه بیش از ۱۳۰۰۰ تلفات داشت

  شرق پرس: گزارش‌های مطبوعاتی حاکی است که تعداد کشته شدگان گروههای تندروی مرتبط با القاعده به بیش از 13 هزار نفر رسیده ...

 

تعداد کشته شدگان گروه‌های جهادی به ۹ هزار و ۹۳۶ نفر رسیده که در بین آنها عرب و بیگانه و از جمله برخی اتباع لبنانی به چشم می خورد.
 
شرق پرس: گزارش‌های مطبوعاتی حاکی است که تعداد کشته شدگان گروههای تندروی مرتبط با القاعده به بیش از ۱۳ هزار نفر رسیده است.

به گزارش العالم، این منابع به گزارش‌هایی که جریان سلفی جهادی اردن در ماه گذشته عنوان کرده است، استناد کردند و این علاوه بر گزارش اخیری است که مرکز نظارت بر حقوق بشر سوریه روز گذشته صادر کرد.

جریان سلفی جهادی اعلام کرد که تعداد کشته شدگان گروه‌های جهادی به ۹ هزار و ۹۳۶ نفر رسیده که در بین آنها عرب و بیگانه و از جمله برخی اتباع لبنانی به چشم می خورد. تعداد زیادی از کشته شدگان از سعودیها و چچنی ها بوده اند.

این در حالی است که مرکز نظارت بر حقوق بشر سوریه روز گذشته اظهار کرد که تعداد کشته شدگان گروه‌های جهادی در حدود ۳ ماه درگیری گروه ها با یکدیگر به ۳هزار و ۳۰۰ نفر رسیده است.

با توجه به این آمار، تعداد کشته شدگان عناصر القاعده جهادی افراط گرا به ۱۳ هزار و ۲۳۶ نفر می رسد و شاید آمار بیشتر از این باشد زیرا مرکز حقوق بشر سوریه تعداد کشته شدگانی را که در درگیری با ارتش سوریه در سه ماه اخیر به قتل رسیده اند، ذکر نکرده است.

در بین این کشته شدگان دهها فرمانده بویژه آنهایی که در درگیریهای داخلی میان این گروهها به قتل رسیدند، به چشم می خورد، ازجمله برجسته ترین آنها ابوخالد السوری یکی از فرماندهان بارز القاعده در سوریه است که در استان حلب تقریبا یک هفته پیش کشته شد و این علاوه بر فرماندهان دیگری از گروه های تروریستی “دولت اسلامی در عراق و شام” و جبهه النصره و احرار الشام و غیره است.

 
 
/انتهای خبر
ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو