کد خبر: 14744

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۹/۰۶ - ۱۶:۴۹

افزایش قیمت مرکبات به بهانه سرما توجیه ندارد/۲۰درصد پرتقال شرق مازندران از بین رفت+نرخ انواع میوه

تیتر 3 » رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار با بیان اینکه سرمای اخیر هیچ تاثیری بر افزایش قیمت ندارد گفت: سرما در شرق استان مازندران ۲۰ درصد از پرتقال تامسون و بخشی از کیوی را از بین برده است اما با توجه به حجم بالای تولید مرکبات در کشور افزایش قیمتی نخواهیم داشت.

به گزارش تیتر ۳ به نقل از تسنیم، حسین مهاجران در گفت‌وگو با خبرنگار بخش کشاورزی خبرگزاری تسنیم در خصوص تأثیرات احتمالی سرما بر روی قیمت محصولات کشاورزی اظهار کرد: سرما و برف هیچ تأثیری بر روی قیمت محصولات کشاورزی نداشته است.

وی افزود:  در چهار روز گذشته تنها قیمت نارنگی هزار تومان افزایش‌یافته که دلیل آن پایان یافتن نارنگی پیش‌رس است زیرا قیمت نارنگی‌های فصلی کمی گران‌تر از پیش‌رس است.

رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار با اشاره به اینکه تولید پرتقال در کشور بسیار بالا است ادامه داد:  در سرمای روزهای گذشته  شمال کشور، خسارت به اندازه‌ ای نبوده  که بر روی قیمت‌های بازار تاثیر گذار باشد،  بلکه تنها در شرق استان مازندران ۲۰ درصد از پرتقال تامسون و بخشی از کیوی را از بین رفته است.

سرمازدگی‌ اخیر محصولات کشاورزی به حدی نیست که در بازار تاثیرگذار باشد

وی تصریح کرد:  مرکبات غرب استان مازندران از سرمازدگی اخیر آسیب ندیدند و تنها بخشی از محصول شرق مازندران به خاطر موقعیت جغرافیایی آنجا محصولات کشاورزان دچار سرمازدگی شده است.

مهاجران در خصوص نرخ انواع محصولات کشاورزی محصولات مختلف کشاورزی در بازار گفت: هرکیلوگرم نارنگی رسمی هزار و ۵۰۰ تا ۲ هزار تومان، لیمو شرین ۲ هزار ۵۰۰ تومان تا ۳ هزار تومان؛ لیمو شرین  ۲ هزار تومان تا ۲ هزار و ۵۰۰ تومان، پرتقال شمال ۲ هزار تومان تا ۲ هزار و ۵۰۰  تومان در میادن مرکزی میوه و تره بار تهران به فروش می‌رسد.

وی افزود: هر کیلوگرم خیار بوته‌ای بوته‌ای ۲ هزار و ۵۰۰ تومان تا ۳ هزار تومان، خیار رسمی هزار و ۵۰۰ تومان تا ۳ هزار تومان، سیب گلاب سمیران ۳ هزار تومان، سیب سفید و قرمز هزار تومان  تا ۳ هزار تومان و موز  ۲ هزار و ۵۰۰ تومان تا ۳ هزار و ۸۰۰ تومان در میادین به صورت عمده به فروش می‌رسد.

مهاجران در پایان گفت: هر کیلوگرم سیب زمینی در میادن میوه  ۶۰۰ تومان تا هزار تومان، گوجه‌فرنگی گلخانه‌های ۴ هزار تومان، گوجه‌فرنگی رسمی هزار تومان تا ۲ هزار و ۵۰۰ تومان،  بادمجان ۶۰۰ تا هزار و ۲۰۰ تومان، هویج ۸۰۰ تا هزار و ۲۰۰ تومان، شلقم هزار و ۴۰۰ تا ۶۰۰ تومان،  هندوانه دزفولی ۸۰۰ تومان تا هزار تومان است.

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو