کد خبر: 5690

تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۶/۱۶ - ۱۹:۴۷

افزایش قیمت مرغ مقطعی است/پیش‌بینی کاهش قیمت تا یک ماه آینده

تیتر3: رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: افزایش قیمت مرغ مقطعی بوده و پیش‌بینی ما این است در کمتر از یک ماه آینده قیمت آن ...

تیتر۳: رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: افزایش قیمت مرغ مقطعی بوده و پیش‌بینی ما این است در کمتر از یک ماه آینده قیمت آن کاهش یابد.حیدرپور جهادکشاورزی

گوشت مرغ جایگاه ویژه‌ای در سبد غذایی ما ایرانیان دارد و تقریباً در بیشتر غذاها از آن استفاده می‌شود، در روزهای اخیر شاهد افزایش ناگهانی قیمت مرغ هستیم که این موضوع سبب گلایه شهروندان شده‌ است.

با توجه به اینکه مصرف مرغ به‌ویژه در میان اقشار کم‌درآمد که توان خرید گوشت قرمز را ندارند از اهمیت بالایی برخوردار است، امیدواریم با درایت مسئولان این موضوع حل شود و این محصول با قیمتی عرضه شود که هم به نفع تولیدکننده و هم به نفع مصرف‌کننده باشد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران در این‌باره  در ساری اظهار کرد: در حال حاضر می‌توان گفت قیمت مرغ در بازار به نفع تولیدکننده است ولی مصرف‌کنندگان از قیمت آن گلایه دارند.

دلاور حیدرپور بیان کرد: مرغ‌های مازادی که از مرغ‌داران خریداری و در سردخانه‌ها نگهداری شده با قیمت ۵۱ هزار ریال درب سردخانه توسط شرکت پشتیبانی امور دام در حال توزیع است.

وی افزود: عاملان فروش می‌توانند با مراجعه به سردخانه‌ها هر میزان که متقاضی هستند خریداری کرده و در اختیار مصرف‌کنندگان قرار دهند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران با بیان اینکه مرغ منجمد به میزان کافی موجود است، یادآور شد: مرغ منجمد با قیمت ۵۵ تا ۵۶ هزار ریال با توجه به بعد مسافت در بین مردم توزیع می‌شود.

حیدرپور با اشاره به اینکه مرغ منجمد به‌منظور کنترل بازار در حال توزیع است، گفت: هیچ محدودیتی در عرضه این محصول در بازار وجود ندارد.

وی، افزایش قیمت مرغ گرم را مقطعی دانست و اظهار داشت: بحث آنفلونزای مرغی سبب پایین آمدن ظرفیت جوجه‌ریزی شده و همچنین رعایت فاصله زمانی رفع خطر این بیماری سبب شده قیمت مرغ گرم افزایش یابد.

این مسئول با اشاره به اینکه پیش‌بینی ما این است این قیمت طی کمتر از یک ماه آینده کاهش یابد، خاطرنشان کرد: با توزیع مرغ منجمد در بازار به‌طور حتم بازار کنترل می‌شود.

حیدرپور در پاسخ به این سوال که بیشتر افراد متقاضی مرغ گرم هستند، یادآور شد: مرغ منجمد سالم، بهداشتی و از هر نظر مطمئن است.

وی در پایان گفت: امیدواریم بازار مرغ به نقطه‌ای برسد که در حق مصرف‌کنندگان اجحاف نشود.

البته پس از افزایش قیمت هر محصولی اعلام می‌شود که قیمت آن کاهش می‌یابد ولی کدام محصول پس از افزایش قیمت دوباره به قیمت قبلی خود بازگشت.

 

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو