کد خبر: 2382

تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۰۱/۲۵ - ۱۶:۵۴

افزایش سنوات و حق مسکن بازنشستگان

  شرق پرس: مدیرعامل سازمان سازمان تامین اجتماعی از افزایش ۴۰ هزار تومانی حق خوار و بار و مسکن بازنشستگان و مستمری بگیران ...

 

وی همچنین گفت: حق سنوات بازنشستگان نیز حدودا ۱۰ برابر شده است و به افرادی که بیش از ۲۰ سال سابقه پرداخت داشته باشند، به میزان هر سال، ۵ هزار ریال پرداخت می شود.

 

 

شرق پرس: مدیرعامل سازمان سازمان تامین اجتماعی از افزایش ۴۰ هزار تومانی حق خوار و بار و مسکن بازنشستگان و مستمری بگیران تحت پوشش این سازمان پس از ۱۲ سال خبر داد.

سید تقی نوربخش در گفتگوی اختصاصی با واحد مرکزی خبر، زمان واریز حق خواروبار و مسکن بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی را فروردین امسال ، همراه با متمم افزایش حقوق ۲۵ درصدی آنان دانست.

وی همچنین گفت: حق سنوات بازنشستگان نیز حدودا ۱۰ برابر شده است و به افرادی که بیش از ۲۰ سال سابقه پرداخت داشته باشند، به میزان هر سال، ۵ هزار ریال پرداخت می شود.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی، بودجه سال ۹۳ این سازمان را بالغ بر ۴۵ هزار میلیارد تومان دانست و افزود: از این میزان اعتبار حدود ۱۱ هزار میلیارد تومان برای بخش درمان، ۲۹ هزار میلیارد برای پرداخت مستمری و بقیه نیز برای طرحهای عمرانی و سایر هزینه های تامین اجتماعی هزینه می شود.

نوربخش گفت: ۱۲۰ میلیارد تومان برای مسکن، وام ازدواج و وام تحصیلی در بودجه سازمان برای مستمری بگیران مصوب خواهد شد که پس از تدوین آئین نامه های آن در خدمت مستمری بگیران و بیمه شدگان قرار خواهد گرفت.

رئیس سازمان تامین اجتماعی در خصوص سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری در حوزه سلامت تصریح کرد: سازمان تامین اجتماعی مشمول همه ۱۴ بند این سیاست هاست و یک ستاد اجرایی برای تبیین و عملیاتی کردن آن با حضور کارشناسان در سازمان ایجاد شده است.

نوربخش گفت: این سیاست ها می تواند مبنای برنامه های پنج ساله ششم قرار گیرد.

 

/انتهای خبر

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو