کد خبر: 12977

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۸/۲۰ - ۱۱:۴۴

با حضور معاون وزیر نفت و مدیران استانی و شهرستانی صورت گرفت:

افتتاح گازرسانی به ۱۶ روستای بیرون‌بشم بخش مرزن‌آباد

 تیتر 3: با حضور معاون وزیر نفت و مدیران استانی و شهرستانی، 16 روستای بیرون‌بشم بخش مرزن‌آباد گازرسانی شد. مدیر‌عامل شرکت گاز استان مازندران در این ...

 تیتر ۳: با حضور معاون وزیر نفت و مدیران استانی و شهرستانی، ۱۶ روستای بیرون‌بشم بخش مرزن‌آباد گازرسانی شد.

مدیر‌عامل شرکت گاز استان مازندران در این مراسم، با اشاره به اینکه تلاش می‌کنیم تا تعهدات دولت را برای آسایش مردم فراهم کنیم، اظهار کرد: باید این روز را جشن گرفت تا فرهنگ همدلی در جامعه تبیین شود.

محمد‌اسماعیل ابراهیم‌زاده با بیان اینکه ۱۶ روستای دهستان بیرون‌‌بشم بخش مرزن‌آباد از نعمت گاز طبیعی برخوردار شدند، تصریح کرد: با افتتاح این پروژه ۳ هزار و ۵۰۰ خانوار از ۱۶ روستای این دهستان از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند می‌شوند.

مدیرعامل شرکت گاز مازندران با اعلام اینکه عملیات گازرسانی به هشت روستای دیگر این منطقه از سوی پیمانکار در حال اجرا است، افزود: فراخوان کار مطالعاتی گازرسانی به پنج روستای دیگر این منطقه نیز در حال انجام است.

وی در پایان گفت: برای گازرسانی به این منطقه ۱۰۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

* معاون وزیر نفت : زمستان امسال قیمت گاز افزایش نمی‌یابد

معاون وزیر نفت نیز در این مراسم، با اشاره به اینکه مشکلی از کمبود گاز در کشور نداریم، گفت: زمستان امسال قیمت گاز در کشور افزایش نمی‌یابد.

حمید‌رضا عراقی اظهار کرد: سه سال گذشته شرکت ملی گاز ایران از موفق‌ترین شرکت‌های کشور بوده که در دو هفته گذشته از سوی معاون اول رئیس جمهور به دلیل ارائه خدمات گسترده به هموطنان به عنوان وزارتخانه برتر تقدیر شد.

 

وی با بیان اینکه شرکت ملی گاز بعد از انقلاب اسلامی در کشور رشد کرد، افزود: قبل از انقلاب گاز به روسیه فروخته می‌شد که آن روند بعد از انقلاب قطع شد و سیاست گاز‌رسانی آغاز شد و این شرکت توانسته بعد از انقلاب اسلامی در طی ۳۰ سال فرآیند ارزشمندی را آغاز کند.

این مسؤول با اشاره به اینکه در سه سال گذشته با هدف‌گذاری‌هایی که صورت گرفته گاز‌رسانی به نیروگاه‌ها و روستا انجام شد، خاطرنشان کرد: تعداد روستاهای برخوردار از گاز در خردادماه سال ۹۲، ۱۴ هزار روستا بوده است که از زمان فعالیت دولت یازدهم به ۲۴ هزار روستا رسیده است.

عراقی ادامه داد: ۱۰ هزار روستا در سه سال گذشته در کشور گاز‌رسانی شد که این آمار به اندازه طول ۳۰ سال فعالیت در کشور بوده است.

*رئیس مجمع نمایندگان مازندران : با تلاش همگانی در کلاردشت خانه‌ای بدون گاز نیست

رئیس مجمع نمایندگان مازندران با تاکید بر اینکه مناطقی مانند کلاردشت، مرزن‌آباد، شهر‌های کجور و پول از مناطق سرد و سخت هستند، گفت: این مناطق باید در تعرفه نرخ گاز جزو مناطق سردسیر محسوب شود.

قاسم احمدی‌لاشکی با قدردانی از صبوری مردم در مورد مشکلات ناشی از حفاری‌های اجرای این پروژه اظهار کرد: با وجود اینکه در بسیاری از مناطق کلنگ اجرای پروژ‌ه‌ها بر زمین می‌خورد بخش مرزن‌آباد در مدت چند ماه اجرایی شده است.

وی با بیان اینکه در گذشته حتی یک‌متر با تلاش همگانی امروز در کلاردشت خانه‌ای بدون گاز نیست لوله‌گذاری از کردیچال به مرزن‌آباد صورت نگرفته بود، افزود: ولی در دولت تدبیر و امید.

استاندار مازندران نیز در سخنانی ، با بیان اینکه روستاها به عنوان کانون تولید بسیار با اهمیت هستند، اظهار کرد: یکی از سیاست های اصلی دولت خدمت رسانی مناسب به مناطق محروم و نقاط دور افتاده است.

ربیع فلاح جلودار با اشاره به اینکه در دولت تدبیر و امید به تعداد زیادی از روستاهای مازندران خدمات زیربنایی از جمله گاز ارائه شد، گفت: در بخش جلگه ای استان هیچ روستایی بدون گاز نیست و ۸۸٫۳ درصد کل روستاهای مازندران گازدار هستند.

 

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو