کد خبر: 73513

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۹/۰۱ - ۲۱:۳۸

با حضور مهندس اسلامي استاندار مازندران

اعضای هیئت رئیسه شورای استان و شورای عالی انتخاب شدند

با راي گيري در اين جلسه، فرزين محمودي بعنوان رييس، سيد جواد ساداتي بعنوان نائب رييس، محمد حسين انتقامي، حسين عموزاد و مسعود علي پور بعنوان منشي و رسول خليلي بعنوان سخنگوي شوراي اسلامي استان مازندران انتخاب شدند.

تیتر ۳: محمد اسلامی، استاندار مازندران در جلسه انتخابات هیات رییسه شورای اسلامی استان با اشاره به این که شوراها تبلور عینی مردم سالاری است، گفت: شوراها اولین حلقه اتصال مردم با حاکمیت اند و وظایف و تکالیف این نهاد در قانون تعیین شده است.

 

استاندار با بیان این که شورا محل امتحان تلاقی منافع مردم، رعایت قوانین و حقوق حاکمیت است، افزود: باید از ضوابط، قوانین و مقررات، قرائتی واحد داشته باشیم و دارای انضباط و انسجام فکری و رفتاری باشیم.

 

اسلامی با اشاره به این که از تصمیمات و رفتارهای گزینشی و تبعیض قائل شدن، آسیب های فراوانی دیده ایم، عنوان کرد: تبعیض قائل شدن فساد آور است و باید از حیثیت خود، جایگاه شورا و از حقوق شهروندان و حاکمیت مراقبت کنیم. 

 

وی با اشاره به این که امروز در یک دوره انتقالی قرار داریم و اقتصاد ما در دوره ای خاص بدون دلیل دولتی شده است و امروز نیز دولت دیگر فاقد ظرفیت اقتصادی در اختیار است، یاد آور شد: سیاست های اقتصاد مقاومتی بدنبال تحقق اقتصادی است که برپایه تک محصول نفت نباشد، دولتی نباشد، اقتصاد دانش بنیان، مردم پایه، درون زا و برون گرا باشد.

 

استاندار با بیان این که تحقق این مهم مستلزم چند کار اساسی بوده است و آن این که دولت تصدی گری نکند و تشکیلات خود را تا سطح حاکمیتی بالا بیاورد، گفت: متاسفانه این تصمیم با گسترده شدن تشکیلات دولت در گذشته مصادف شد که نه تنها مولد نیستند بلکه هزینه بر هم هست.

 

اسلامی با اشاره به این که شوراها را مردم با امید انتخاب کردند، افزود: از مردم نباید غافل شوید لیکن اجرای تقاضاهای خلاف قانون لزوما کمک به مردم و مردم داری نیست بلکه مردمداری کمک فکری به مردم برای حل مشکلات آنان است.

 

استاندار با اشاره به این که مازندران با تغییر کاربری ها و تجاوز به منابع طبیعی و ملی بسیار آسیب دیده است، گفت: هیچ جای ایران، مازندران نمی شود و مهم ترین تکلیف مازندران این بوده که بتواند به صورت پیشرفته غذای کشور را تامین نماید.

 

مقام عالی دولت در استان تاکید کرد: شوراها باید همدل شوند برای توسعه شهری و روستایی چرا که زمان انتخابات گذشته است و باید با پرهیز از بگو مگو و با هم فکری مانع تجاوز به منابع طبیعی بشویم و برای شهرداری ها درآمدهای پایدار ایجاد کنیم.

 

وی با بیان این که ایجاد درآمد تنها در گرو روش های سنتی نیست و می توان با ظرفیت های قانونی درآمدهای پایدار ایجاد نمود، خاطر نشان ساخت: امروز قابل قبول نیست که قشر ضعیف شهرداری حقوقشان را بموقع دریافت نکنند. باید مراقبت کنید تا این اتفاقات نیفتد چرا که مردم داری با حفاظت از حقوق قشر ضعیف محقق می شود.

 

استاندار با اشاره به این که به فکر کارهای خلاقانه و نو باشید که می تواند برای شهرداری ها و روستاها درآمد زا باشند، خاطر نشان ساخت: متاسفانه از ۲۰ میلیون گردشگر چیز قابل توجهی عاید اقتصاد مازندران نمی شود و شوراها باید در کنار دیگر مدیران مراقبت کنند تا اجحافی صورت نگیرد و فضای استان برای پذیرایی صحیح از مسافران مهیا باشد.

 

مهندس اسلامی با تاکید بر این که شوراها در سراسر استان باید یک شخصیت واحد باشند، گفت: شوراها باید یک نماد موفق اتحاد در استان باشند.

 

گفتنی است با رای گیری در این جلسه، فرزین محمودی بعنوان رییس، سید جواد ساداتی بعنوان نائب رییس، محمد حسین انتقامی، حسین عموزاد و مسعود علی پور بعنوان منشی و رسول خلیلی بعنوان سخنگوی شورای اسلامی استان مازندران انتخاب شدند.

 

هم چنین سید مقیم مقیمی ، سید علی آقا میری، و صاحب شریفی نیز بعنوان نماینده شورای  عالی استان ها انتخاب شدند.

 

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو