کد خبر: 5377

تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۰۴/۱۹ - ۷:۱۰

اعزام گروههای جهادی به مناطق محروم نکا

  به گزارش شرق پرس, دبیر گروه اردوی جهادی نکا با اشاره به اعزام دانشجویان به مناطق محروم بخش هزارجریب تصریح کرد: 8 ...

 

 پورقربان گفت: با برگزاری و شرکت در اردوی جهادی می توان فرهنگ صحیح جهادی را در مناطق محروم عرضه کرد و تداوم اردوی جهادی دانشجویان خودکفایی مناطق را به همراه خواهد داشت. 

 

به گزارش شرق پرس, دبیر گروه اردوی جهادی نکا با اشاره به اعزام دانشجویان به مناطق محروم بخش هزارجریب تصریح کرد: ۸ گروه جهادی در تیم های ۱۵ الی ۱۷ نفره از آغاز ماه مبارک رمضان تا پایان شهریور ماه به مناطق محروم هزارجریب اعزام می شوند.

 نقی پورقربان صبح پنجشنبه در حاشیه اردوی جهادی دانشجویان اظهار داشت: حرکت دانشجویان در استقبال از اردوهای جهادی در راستای توسعه وگسترش فرهنگ جهادی در جامعه است .

وی افزود: با برگزاری و شرکت در اردوی جهادی می توان فرهنگ صحیح جهادی را در مناطق محروم عرضه کرد و تداوم اردوی جهادی دانشجویان خودکفایی مناطق را به همراه خواهد داشت.

پور قربان مهم‌ترین بخش از فعالیت‌های این گروه‌ها را در بخش عمرانی ساخت و ساز و مرمت بناها و نیز در بخش فرهنگی و آموزشی به راه‌اندازی کلاس های قرآن ، احکام ، خیاطی ، قالی بافی ، طراحی ، نقاشی ، رایانه ، زبان انگلیسی و در بخش کلاس‌های ورزشی به آموزش تکواندو ،کاراته و رزمی اشاره کرد.

به گفته این مسئول این تیم های اعزامی جهادی به روستاهای سوته خیل، کفرات، ابچین، رودبار محله ، زیارتکلا ،کچپ محله ،کارکم ، خرم چماز، درزی کلا و لایی رودبار اعزام می شوند.

وی اضافه کرد: ترویج، آموزش و مبارزه با آفات محصولات کشاورزی از جمله عملکردها و اقدامات دانشجویان در حوزه کشاورزی روستاها است.

پور قربان ادامه داد: تیم های جهادی همچنین در عرصه بهداشتی و مامایی به پذیرش بیماران در روستاها می پردازند.

دبیر گروه اردوهای جهادی نکا بهبود و غنی‌سازی اوقات فراغت جوانان، کمک به توسعه سازندگی و اشاعه فرهنگ کار و تلاش با بهره‌گیری از روحیه بسیجی از مهم‌ترین اهداف اردوهای جهادی برشمرد.

پور قربان با اشاره به اعزام ۱۲ گروه جهادی در سال گذشته بیان کرد: ۱۸۰دانشجو در قالب ۱۲گروه برای اجرای پروژه‌های عمرانی، فرهنگی و آموزشی سال گذشته به مناطق محروم هزارجریب نکا اعزام شدند که به مدت ۱۵ روز در این طرح اجرای برنامه داشتند./مهر

 

/انتهای خبر

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو