کد خبر: 58076

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۴/۳۱ - ۱۰:۱۷

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت مازندران:

اصلی ترین مشکل ما بازار است/ بالا بودن هزینه تأمین اجتماعی در کشور

به گزارش تیتر 3:رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت مازندران با اشاره به بالا‌بودن هزینه تأمین اجتماعی در کشور گفت: اصلی‌ترین مشکل ما بازار است. سیدمجتبی ...

به گزارش تیتر ۳:رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت مازندران با اشاره به بالا‌بودن هزینه تأمین اجتماعی در کشور گفت: اصلی‌ترین مشکل ما بازار است.

سیدمجتبی رضوی در مراسم گرامیداشت روز صنعت‌ و معدن اظهار کرد: بانک‌ها بنگاه‌داری می‌کنند و دولت‌ها توان برخورد با بانک‌ها را ندارند.

وی با بیان اینکه برخی از مشکلات بعد از تولید در کشور وجود دارد، افزود: اصلی‌ترین مشکل ما بازار است.

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت مازندران ادامه داد: پس از برجام، از دوره رکود فاجعه‌بار فرار کردیم ولی رشد اقتصادی ما در بالا‌تنه اقتصاد اتفاق افتاد ولی در واحدهای زیردستی تولید، مشکلات جدی برای فرار رکود داریم.

این مسؤول با بیان اینکه تورم منطقی‌ای داریم، خاطرنشان کرد: شاخص تولیدکننده و مصرف‌کننده پایین است؛ در بخش رکود نگرانی وجود دارد، به‌دنبال سیاه‌نمایی نیستیم، تحریک تقاضا و سرمایه‌گذاری بسیار پایین است، از طرفی عدد بودجه عمرانی ما کافی نیست و برای سرمایه‌گذاری بین‌المللی نیاز است که زیرساخت‌ها فراهم شود.

رضوی با اعلام اینکه هزینه تأمین اجتماعی ما از بسیاری از کشورهای توسعه‌نیافته بسیار بیشتر است، بیان کرد: اگر چرخ‌های تأمین اجتماعی نمی‌چرخد دلیلی ندارد که از جیب سرمایه‌گذاران و تولیدکنندگان برداشت کند.

وی با اشاره به اینکه بنده اعلام نمی‌کنم که هزینه مالیاتی زیاد است، اضافه کرد: اما قسمت بزرگی از اقتصاد ما مالیات نمی‌دهد، جور این موضوعات را نباید فقط واحدهای صنعتی پرداخت کنند.

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت مازندران تصریح کرد: اگر قرار است جامعه درست شود از خودمان باید شروع کنیم ولی اگر بتوانیم در ساختمان استانداری و سیستم اداری استان چابکی لازم را ایجاد کنیم، کسی ما را بازخواست نمی‌کند.

این مسؤول با تأکید بر اینکه نباید همه مشکلات را به گردن دیگران بیاندازیم، گفت: از انتقال سازمان‌ها به نوه‌ها و نتیجه‌ها خودداری کنیم، این امر در دنیا پسندیده نیست.

رضوی با بیان اینکه اگر تشکل بخش خصوصی فشل است، برای شماست که فشل است، ادامه داد: وقتی برای خودمان اهمیت قائل نشویم، این دوستان برای ما اهمیت قائل نمی‌شوند.

وی با بیان اینکه در صادرات که نیاز اساسی کشور است ما کجای کار هستیم، اتاق بازرگانی و تشکل بخش خصوصی چه کار کرده است، خاطرنشان کرد: من منتخب شما هستم فایده‌اش چیست، اگر قرار است تغییر صورت بگیرد در خودمان باید انجام شود، قرار نیست تشکل کار کند، شما فشار بیاورید که آنها کمک کنند.

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو