کد خبر: 10893

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۷/۲۴ - ۱۹:۱۰

اسکن ایمیل کاربران ایرانی یاهو در مرکز برنامه جاسوسی دولت اوباما

تیتر 3 » فناوری اطلاعات > اینترنت - اسکن ایمیل یاهوی کاربران ایرانی برای سازمان جاسوسی آمریکا مورد پرسش اعضای مجلس نمایندگان آمریکا قرار گرفت.

به گزارش تیتر ۳، نمایندگان با ارسال نامه‌ای رسمی از دولت اوباما خواستند تا جزییات اسکن ایمیل کاربران یک دولت خارجیِ به‌زعم آنها «تروریست پرور» (اتهام بی پایه تروریست پروری در حالی از سوی آمریکایی‌ها علیه ایران سال‌ها پیش مطرح شد که امروز به همگان اثبات شده که آمریکا شماره یک تروریست‌های عالم است ) برای سازمان جاسوسی آمریکا را به‌صورت گزارش برای آنها بفرستد چرا که این کار نقض آشکار متمم چهارم قانونی اساسی است.

رویترز پیش‌تر گزارش داده بود دولت اوباما باهدف خواندن دیتای کاربران دولت موسوم به «state sponsor of terrorism»  از یاهو خواسته بود تا ایمیل کاربران موردنظر را اسکن کرده و در اختیار آنها قرار دهد.

یاهو نیز با نصب برنامه‌ای سری این کار را انجام داده است و ازآنجایی‌که نام سه دولت ایران، سوریه و سودان در فهرست آمریکا به‌عنوان پرورش‌دهنده تروریست (به ادعای آمریکایی‌ها) به ثبت رسیده، شکی باقی نمی‌گذارد که کاربران ایرانی قربانی اصلی این برنامه اسکن جاسوسی بوده‌اند.

در نامه اعضای مجلس نمایندگان درخواست شده تا گزارشی دراین‌باره سریعاً تهیه‌شده و برای آنها ارسال شود چراکه کار صورت گرفته نقض آشکار متمم چهارم قانونی اساسی ایالات‌متحده آمریکاست که به‌عنوان یکی از اصلاحیه‌های منشور حقوق ایالات‌متحده آمریکا به شرح زیر است:

«حق امنیت جان، مسکن، اوراق و اسناد و مصونیت دارایی‌های مردم در برابر تفتیش و توقیف غیرموجه تضمین می‌شود و هیچ‌گونه حکم بازداشت اشخاص یا توقیف اموال صادر نمی‌شود، مگر بر پایه یک دلیل محتمل با سوگند یا اعلام رسمی و محل مورد تفتیش و اشخاص یا اموالی که باید توقیف شود دقیقاً باید مشخص شود.»

 

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو