کد خبر: 73571

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۹/۰۹ - ۹:۴۵

یادداشت هفته

اسلامی گربه را دم حجله کشت/استان را نمی توان با اتاق فرمان های متعدد مدیریت نمود!!

اختصاصی تیتر 3/غزانی: ربیع فلاح جلودار هرگز گمان نمی کرد زمستانِ صدراتش در نیمه پاییز رقم بخورد و 15 آبان ماه زمانی که غرور پاییز می شکند او هم ، چمدان صدراتش را بردارد و برای یک سردار اصفهانی مراسم پاگشایی بگذارد!!

اختصاصی تیتر ۳/غزانی: ربیع فلاح جلودار هرگز گمان نمی کرد زمستانِ صدراتش در نیمه پاییز رقم بخورد و ۱۵ آبان ماه زمانی که غرور پاییز می شکند او هم ، چمدان صدراتش را بردارد و برای یک سردار اصفهانی مراسم پاگشایی بگذارد!!

 

اما تب و تاب این رفتن و آمدن با اقدام استراتژیک اسلامی در دعوت از مدیران مسئول رسانه ها به هم اندیشی، گرم تر شد. نشستی که پس از برگزاری آن ، بر همگان مشخص شد که او علاوه بر اینکه یک تئورسین نظامی است، در صفحه شطرنج سیاست هم می داند چگونه بی آنکه نَفس سربازانش را بگیرد، دندان طمع وزیران مدعی را بکشد!

 

او که در مراسم تودیع و معارفه اش با مشاهده لجاجت لفظی نمایندگان استان بر سر اعلام شدن امیرآباد به عنوان منطقه آزاد تجاری مواجه گردید، دریافت موج قومی گرایی و برتری طلبی شهری در مازندران بیش از تصوراتش است، به همین جهت محور و مختصات گفتگوی خود با رسانه ها را علاوه بر نشان دادن پرچم سفید به رسانه ها در انتقاد از عملکرد مدیران و پایگاه عالی دولت در استان، به اتمام  حجت با مدعیان در استان قرار داد.

 

اسلامی ورنامخواستی که گمان می رود در نشست های پیشینش با نخبگان ، استانداران سابق و نمایندگان مجلس استان پالس هایی از امتیاز طلبی را دریافت نموده بود، در بیاناتی صریح و روشن عنوان کرد:” شهرگرایی و منطقه گرایی از مشکلات اساسی مازندران است و استان را نمی توان با اتاق فرمان های متعدد مدیریت نمود”.

 

درواقع استاندار سرد و گرم چشیده و درشت هیکل اصفهانی استان، با بیان این موضوع و الویت قرار دادن ارزیابی فرمانداران و تغییر آنها در صورت لزوم، نشان داد هیچ اعتقادی به ستاره گرایی ندارد و هیچ تافته جدا بافته ای را در حوزه های مدیریتی و منطقه ای و شهری مازندران نمی پذیرد.

 

اقدامی که بی شک برای برخی از مسئولین بالاخص در مرکز استان و همچنین شهرهای همیشه در کشاکش با مرکز استان ، خوشایند نخواهد بود. چرا که در سال های اخیر همواره عادت کرده بودند سوار بر موج،  منویات خود را به کرسی بنشانند.

 

به نظر می رسد اسلامی با کشتن گربه دمِ حجله و کشیدن دندان طمع مدعیان، خود را برای مدیریتی آماده کرده است که معلوم نیست می تواند با یک اتاق فرمان، تدبیر مورد نظر دولت را با انتظارات و مطالبات مردم استان همگن نماید یا اینکه این اقدام صرفا یک نفس کش طلبیدن پیش از مبارزه با مدیران همیشه در کانون توجه استان خواهد بود؟

 

گرچه مجمع نمایندگان استان نوید یک همنشینی را در روزهای آتی داده است و هدف را در نزدیکی مجمع نمایندگان استان و استاندار خوانده اما به نظر می رسد در این میان بیانات اخیر اسلامی در نشست با رسانه ها و همچنین ابراز عدم توصیه پذیری از نمایندگان در انتصاب ها  همچنین انتقاداتش در انتصاب های سیاسی برخی مدیران، نمایندگان مجلس استان را نیز به یک رویارویی با رنگ و لعاب گفتگو کشانده است.

 

اینگونه که استاندار جدید مازندران، امور را آغاز کرده است باید منتظر روزهایی پر از اتفاقات غیر منتظره در مازندران بود.

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو