کد خبر: 4720

تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۰۴/۰۳ - ۱۴:۴۴

اسرائیل: همکاری ایران و آمریکا خطرناکتر از داعش

  شرق پرس: عصر ایران به نقل از خبرگزاری بلومبرگ گزارش داد یکی از مشاوران بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی به بلومبرگ ...

 

مقامات اسراییلی از سایه افکن شدن بحران عراق بر مساله هسته ای ایران و احتمال همکاری ایران و آمریکا به منظور مقابله با داعش نگرانند.

 

شرق پرس: عصر ایران به نقل از خبرگزاری بلومبرگ گزارش داد یکی از مشاوران بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی به بلومبرگ گفت ، مقامات تل آویو در این باره به آمریکا هشدار داده اند و در حال رایزنی با مقامات آمریکایی هستند.

این مشاور نتانیاهو به شرط فاش نشدن نامش به بلومبرگ گفت: اسراییل از اینکه ایران در نهایت برنده اصلی بحران عراق باشد، نگران است و این مساله را به آمریکایی ها هشدار داده است.

نتانیاهو روز یکشنبه در مصاحبه ای با شبکه ” ان بی سی” آمریکا در نخستین واکنش رسمی خود نسبت به تحولات عراق نسبت به اینکه مساله هسته ای ایران در حاشیه این بحران قرار بگیرد ابراز نگرانی کرد.

نخست وزیر راست گرای اسراییل با هشدار به آمریکا درباره همکاری احتمالی با ایران در بحران عراق، به ان بی سی گفت:” اگر دو دشمن ما در حال جنگ با هم باشند این به نفع ماست چون هر دو تضعیف می شوند؛ اما اگر نتیجه بحران جاری در عراق با بیرون آمدن ایران با سلاح هسته ای از این بحران پایان یابد، این مساله یک اشتباه تراژیک خواهد بود.

موشه مائوز استاد مطالعات خاورمیانه در دانشگاه عبری اورشلیم در تشریح وضعیت جاری در عراق با تایید این مساله که بحران تحرکات داعش در عراق یک بحران جدی برای منطقه است ، می افزاید: آمریکا باید در این بحران دست به انتخاب های سختی بزند ، مثل انتخاب بین دو بیماری وبا و طاعون.

جرالد اشتنبرگ استاد علوم سیاسی دانشگاه بار ایلان اسراییل نیز در این باره می گوید: خطر گروه داعش بسیار جدی است ، اما تشکیل یک ائتلاف ایرانی – آمریکایی برای مقابله با داعش به اندازه دست یابی ایران به سلاح هسته ای خطری جدی تر برای اسراییل است.

/انتهای خبر

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو