کد خبر: 14844

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۹/۰۸ - ۱۱:۳۹

استقلال مشکل بدنسازی دارد/ یکسری بازیکن تنبل گفتند تپه منسوخ شده!

تیتر 3 » مربی بدنساز پیشین تیم ملی فوتبال ایران با بیان اینکه برخی بازیکنان تنبل و تن پرور عنوان کردند تمرین در تپه منسوخ شده است گفت: بازی با صبا نشان داد که استقلال مشکل بدنسازی دارد.

به گزارش تیتر ۳  به نقل مهر ولی الله صالح نیا در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به دلایل تساوی استقلال مقابل گسترش فولاد تبریز گفت: آن چیزی که من از استقلال در این بازی و بازی های گذشته‌اش دیدم، این است که این تیم مشکل بدنسازی دارد که در دقایق پایانی اکثر بازی‌ها کم می‌آورد. در این دیدار هم شاهد بودیم در اواخر بازی مقابل تیم ۱۰ نفره گسترش از نظر بدنی کم آورد.

بدنساز سابق تیم استقلال ادامه داد: استقلال پروسه بدنسازی ابتدای فصلش را خوب و کامل طی نکرد. تعطیلی‌های بین هفته‌های مختلف در لیگ بهترین فرصت بود برای پر کردن خلاء این بدنسازی بود اما مربی بدنساز استقلال آنطور که باید و شاید از این فرصت‌ها استفاده بهینه نکرد و هنوز هم شاهدیم که این تیم از ضعف قوای بدنی رنج می برد.

وی افزود: بدنسازی یک علم خاص در فوتبال است که ارتباط مستقیم به فرهنگ تغذیه و جغرافیای هر کشور دارد. مربیان بدنساز اگر بومی باشند عادات غذایی بازیکنان را می شناسند و می‌دانند برای هر بازیکن با توجه به تغذیه‌ای که دارد چه نوع تمرینی برای بالانس کردن کالری‌های جذب شده بگذارند. برای همین است که استفاده از مربیان بدنساز بومی اولویت دارد.

صالح نیا گفت: ایویچ و بلاژویچ وقتی برای مربیگری تیم ملی به ایران آمدند، همه نوع دستیاری با خود آوردند به جز مربی بدنساز. از این دو مربی خارجی که بزرگ‌تر نداریم. اما این مربیان خارجی بزرگ هم ترجیح دادند که با مربیان بدنساز ایرانی کار کنند. چون مربی بدنساز بومی می تواند با توجه به فرهنگ تغذیه هر کشوری کارش را انجام دهد.

مربی سابق استقلال اضافه کرد: متاسفانه سالهاست که یکسری افراد علوم سابق بدنسازی را بدون مطالعه منسوخ شده اعلام می‌کنند. در حالی که هنوز در دانشگاه ها از همان علوم سابق استفاده می‌شود. مثلا من خودم با همین استقلال روی تپه قهرمان و نایب قهرمان آسیا شدیم. حالا می گویند تپه منسوخ شده است.

وی در ادامه گفتگویش با خبرنگار مهر افزود: یکسری بازیکنان تنبل و تن پرور شایعه انداختند که تپه منسوخ شده و بعضی رسانه‌ها هم به آن دامن زدند. در حالی که الان شما بروید اروپا و ببینید که همه تیم های مدرن یا تمرینات ویژه‌ای روی تپه دارند و یا حتی اگر تپه طبیعی هم نداشته باشند، در کمپ های خود تپه های مصنوعی برای تمرین درست کرده اند.

کارشناس ورزش کشور خاطر نشان ساخت: متاسفانه فوتبالیست‌های ما حرفه ای پول می‌گیرند و آماتور تمرین می‌کنند. برای همین است که از زیر بار تمرینات پر فشار شانه خالی می کنند. مگر در گذشته همین استقلال با تمرینات پر فشار که عمدتا هم در تپه بود این همه بازیکن مصدوم داشت؟

وی در خصوص تعداد بالای مصدومان استقلال و این که زمین نامناسب کمپ را عامل اصلی این موضوع می‌دانند خاطر نشان ساخت: من این مورد را قبول ندارم. تعداد زیاد مصدومان استقلال به دلیل نا آماده بودن بدن‌های آنهاست نه به دلیل زمین نا مناسب تمرین.

صالح نیا مشخصا در خصوص مربی بدنساز استقلال اظهار داشت: من از ایشان شناخت زیادی نداشتم. اما وقتی می بینم استقلال در نیم ساعت آخر بازی با گسترش کم می آورد، باید بگویم که بدنسازی این تیم مشکل دارد. در این شرایط از دست منصوریان هم کاری بر نمی‌آید. خودش که نمی تواند آخر بازی لخت شود و برود داخل زمین بازی کند.

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو