کد خبر: 73722

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۹/۲۴ - ۹:۳۶

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش خبر داد:

استقرار پایه دوازدهم با ۹۰۰ هزار دانش آموز در سطح کشور

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش گفت: سال تحصیلی آینده دوره پیش دانشگاهی با حدود 430 هزار دانش آموز حذف و پایه دوازدهم با حدود 900 هزار دانش آموز، مستقر می شود.

به گزارش تیتر ۳ به نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ علی زرافشان در گردهمایی آموزشی توجیهی استقرار پایه دوازدهم در ساری با اشاره به استقرار پایه دوازدهم در سال تحصیلی ۹۷-۹۶ به عنوان پایه جدید تحصیلی، اظهار داشت: برنامه استقرار پایه دوازدهم باید در همه شوراهای آموزش و پرورش استان‌ها همانند مازندران اجرایی شود.

 

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش، با بیان اینکه در پایه دوازدهم، جمعیت دانش آموزی بیش از ۲برابر خواهد شد، گفت: فضای آموزشی و نیروی انسانی مورد نیاز هم ۲برابر خواهد شد .

 

وی با بیان اینکه با استقرار ساختار جدید آموزشی، حدود ۳۵۰هزار دانش آموز فنی و حرفه ای و کاردانش در پایه دوازدهم تحصیل خواهند کرد، افزود: براین اساس باید نیروی انسانی، هنرآموز، امکانات و تجهیزات و فضای آموزشی جدید را پیش بینی کنیم.

 

زرافشان ادامه داد: با استقرار ساختار آموزشی ۳-۳-۶، با ایجاد هر پایه تحصیلی جدید، یک پایه بالاتر حذف و جایگزین پایه تحصیلی جدید می شد که معمولا این ۲پایه تحصیلی نیز از نظر تعداد دانش آموز تقریبا مشابه بوده و معلمانی که در پایه بالاتر بودند، نیاز ما را در پایه پایین تر تامین می کردند.

 

زرافشان با اشاره به وضعیت تحصیلی دانش آموزان شاخه فنی و حرفه ای و کاردانش با استقرار ساختار آموزشی ۳-۳-۶، اظهار کرد: این دانش آموزان، پیش از این در پایه سوم متوسطه مدرک دیپلم گرفته و از نظام آموزشی خارج می شدند که با استقرار ساختار جدید آموزشی، دوره تحصیلی دانش آموزان فنی و حرفه ای و کاردانش ۱۲ساله شده است.

 

وی با اشاره به فعالیت ۱۰۵ هزار مدرسه  و اینکه از این تعداد ۴۶ هزار مدرسه در مناطق شهری و روستایی زیر ۵ نفر دانش آموز دارند، افزود: استفاده حداکثری از فضا با هدف تاسیس فضای فیزیکی و صرفه جویی در منابع انسانی باید در فهرست اقدامات آموزش و پرورش قرار گیرد.

 

زرافشان گفت: ۳۵۰ هزار دانش آموز فنی و حرفه ای در مهر ۹۷  به مدارس اضافه می شوند و بر اساس تصمیم گیری وزارتخانه دانشگاه های فنی و علمی و کاربردی برای پذیرش دانشجدی جدید نخواهند داشت.

 

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه با توجه به بازنشستگی نیروی انسانی در سال جاری در شاخه فنی و حرفه ای و کاردانش نیازمند نیروی انسانی هستیم، افزود: آموزش و پرورش تا پایان خرداد ماه تعداد نیروی انسانی را با تفکیک رشته شناسایی و به ما معرفی کند.

 

زرافشان ادامه داد: با توجه به استقرار پایه دوازدهم و تنوع منابع انسانی در شاخه فنی و حرفه ای و کاردانش، ما نیازمند نیروی انسانی و به همین نسبت هنرآموز، استادکار، سرپرست بخش هستیم.

 

وی با مهم برشمردن ارتقای کیفیت و توجه به ارتقای مدیریت مدرسه ، نظام برنامه ریزی در مدرسه را امری ضروری دانست و افزود: لازم است تا انگیزه را در معلمان افزایش دهیم، اگر نظام تضمین کیفیت را در حوزه کلاس، مدرسه وفعالیت های آموزشی رصد نکنیم قطعا با چالش مواجه می شویم.

 

زرافشان تعامل با ذینفعان را امری دیگر در ارتقای کیفیت تعلیم و تربیت عنوان کرد و گفت: شورای آموزش و پرورش رضایتمندی آنان را کسب کند تا به همراه آن اعتماد ایجاد شود و ایجاد اعتماد نیز با خود سرمایه به همراه دارد که سبب رشد و شکوفایی در این حوزه می شود.

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو