کد خبر: 7195

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۶/۰۷ - ۱۳:۲۵

هوای گرم اواخر تابستان/

استقبال سرد مردم،مسئولین و دستگاههای اجرایی استان از یک نمایشگاه!

پای را که به داخل سالن اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی می گذاری حداقل انتظار این است که میزبان نمایشگاه که دست بر قضا اولین غرفه را به نام خود آذین بسته ، با روی گشاده و دستانِ پر، از میهمانان استقبال نماید..

اختصاصی تیتر۳:  پای را که به داخل سالن اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی می گذاری حداقل انتظار این است که میزبان نمایشگاه که دست بر قضا اولین غرفه را به نام خود آذین بسته ، با روی گشاده و دستانِ پر، از میهمانان استقبال نماید..
اما این انتظار ،خواسته ای عبث است.. چون اصلا کسی در غرفه میزبان نیست.. تنها چیزی که در غرفه خالی از میزبان می توان دید، عکسهای با کیفیتی است که از دیدارها، ملاقاتها،بازدیدها و دیگر عملکردهای مختلف استاندار بر دیوار نقش بسته اند…
غرفه های دیگر را نگاه اجمالی انداختن کافیست .. چرا که یا کسی در غرفه مستقر نیست یا محتوای غرفه چنگی به دل نمیزند.. و یا نمیتوان برای سوالهای مرتبط با موضوع نمایشگاه به جواب قانع کننده ای دست یافت…
ماهیت برگزاری اینگونه نمایشگاهها بالابردن سطح شناخت مردم عادی جامعه از فعالیتهای دستگاهای اجرایی و ارتقا میزان اعتماد مردم به دولت و نهادینه کردن فرهنگ قدردانیست.
اما براستی برگزاری نمایشگاههایی با چنین کیفیت پایینی می تواند این رسالت مهم را انجام دهد؟!

فارغ از اینکه پاسخ به این سوال چه باشد بهتر است قبل از برگزاری هرگونه برنامه ای از این قبیل ، امکان سنجی و نیاز سنجی دقیق و درستی انجام شده و سپس با در نظر گرفتن تمامی خواست ها و نیازها به برگزاری چنین برنامه های مهمی اقدام نمود.
براستی آیا لازم نیست نمایشگاهی که به نام دستاوردهای چهارساله یک دولت برگزار می شود در مکانی با وسعت و مساحت بیشتری بنا شود؟!

براستی آیا عدم اقبال مردم از این نمایشگاه به دلیل عدم جذابیت بصری و عدم نحوه صحیح آگاهی دهی به مردم از عملکرد نهادها نیست؟!

آیا نمی شد با تبلیغات محیطیِ بیشتر آحاد مردم را به مهمترین ویترین سالانه دولت فراخواند؟!

آیا عدم تبلیغات مناسب، به دلیل عدم شور و شوق مسئولین از برپایی این نمایشگاه بوده است؟!
و آنچه مهمتر از هر چیز دیگر خود را نشان میدهد جای خالی مسئولان و پاسخگویی به سوالات مردم است. آیا زیبنده تر نیست که مسئولین ارشد نهادها با حضور در اینگونه نمایشگاهها پاسخگوی سوالات مردم در راستای نهاد مربوطه باشند؟!
براستی فایده این دست نمایشگاهها که در آن بازدید عمومی اندک ,حضور مسئولین به ندرت و ارائه عملکردها ضعیف و در حد آمار دهیست ، چیست؟!

انتظار می رود مسئولین و نهادهای متولی برگزاری این برنامه ها با ظرافت و دقت نظر بیشتر و آسیب شناسی نمایشگاههای قبلی همچنین مشاوره گرفتن از متخصصین و صاحبان دانش در این زمینه ، برنامه های خود را تدوبن و اجرایی نمایند

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو