کد خبر: 3050

تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۰۲/۱۳ - ۷:۳۷

استقبال از دوچرخه سوار طبیعت دوست تبریزی در بهشهر

  به گزارش شرق پرس، مراسم استقبال از سجاد صدیق پور دوچرخه سوار استان آذربایجان شرقی با حضور فعالان محیط زیست و دوستداران ...

 

مردم طبیعت دوست بهشهر روز شنبه از دوچرخه سوار تبریزی که با شعار  اراده ملی برای زمین پاک  و ترویج فرهنگ مدیریت پسماند مسیر یکهزار و ۱۵۰ کیلومتری تبریز تا گرگان را رکاب می زند ،استقبال کردند.

 

به گزارش شرق پرس، مراسم استقبال از سجاد صدیق پور دوچرخه سوار استان آذربایجان شرقی با حضور فعالان محیط زیست و دوستداران طبیعت بهشهر در محوطه پارک ملت بهشهر برگزار شد.

صدیق پور در این مراسم گفت : یکی از اهداف این سفر ، حساس کردن مسوولان استان های شمالی به روند رو به گسترش مشکلات مربوط به پسماندها است .

وی افزود : یکی از برنامه هایی که در طول این سفر انجام می دهیم ، حضور در مدارس و برگزاری کلاس های آموزشی برای دانش آموزان در موضوع پسماند و زباله است.

این فعال محیط زیست گفت : جلوگیری از پراکندن زباله در طبیعت و آموزش تفکیک زباله تر و خشک از مبدا ، باید از سنین پایه به کودکان آموزش داده شود تا در آینده شاهد پرورش نسلی طبیعت دوست و علاقمند یه محیط زسیت باشیم .

شهردار بهشهر نیز در این مراسم گفت : در بیشتر شهرها و روستاهای مازندران ، زباله به صورت غیربهداشتی و نادرست دفن و یا تخلیه می شود که این روند در سال های گذشته موجب بروز مشکلات فراوانی برای محیط زیست و طبیعت شده است .

حمید آزموده  افزود : یکی از مشکلات دفع نادرست زباله ، نفوذ شیرابه های آن به سفره آب های زیر زمینی و آلوده کردن این منابع است که نتیجه آن ، آسیب رساندن به سلامت انسان است .

وی ادامه داد : جاری کردن فاضلاب ها به رودخانه ها ، یکی از مشکلات مناطق شمالی است که شیوع بیماری های گوناگون در میان آبزیان و آلوده شدن محصولات کشاورزی در پی استفاده از آب روخانه های آلوده ، موجب شیوع بیماری های فراوان در استان های شمالی شده است .

به گزارش ایرنا دوچرخه سوار تبریزی سفر خود از تبریز را از روز دوم اردیبهشت ماه ، روز زمین پاک از تبریز آغاز کرد و پس از ۱۱ روز به بهشهر رسید .

این دوچرخه سوار طبیعت دوست ، ظهر امروز با رسیدن به شهر گرگان ، به سفر خود پایان خواهد داد.

 

/انتهای خبر

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو