کد خبر: 54107

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۴/۱۲ - ۱۰:۳۹

استفاده از انرژی خورشیدی برای حذف آلاینده های رنگی از آب

به گزارش تیتر 3 »  به نقل از یورکالرت، ماده یاد شده به عنوان یک کاتالیزور عمل کرده و از شدت آلاینده های متشکل از ...

به گزارش تیتر ۳ »  به نقل از یورکالرت، ماده یاد شده به عنوان یک کاتالیزور عمل کرده و از شدت آلاینده های متشکل از رنگدانه های مصنوعی که به شدت محیط زیست را آلوده می کنند، می کاهد.

بر اساس آمار موجود سالانه نزدیک به ۳۰۰ هزار تن از این نوع آلاینده های رنگی در آب های جهان رها می شود و با توجه به ماهیت آلاینده یاد شده حذف آن از آب کار ساده ای نیست. دانشمندان از دهه ها قبل در تلاش بوده اند تا راهی برای حذف آلاینده های رنگی از آب بیابند، ولی اولین بار است که به روشی قطعی در این زمینه دست می یابند.

ماده کشف شده توسط دانشمندان غیرخطرناک، جدید و فوتوکاتالیستی توصیف شده و آنان می گویند با استفاده از آن می توان بیش از ۹۰ درصد از آلاینده های رنگی آب را جذب کرد. سرعت تجزیه و از بین برندن رنگ های آلاینده با استفاده از این ماده در صورت کمک گرفتن از گرمای خورشید تا ده برابر بیشتر می شود.

ماده تازه کشف شده با استفاده از انرژی خورشیدی می تواند آلاینده های رنگی را به موادی کوچک تر و کم خطر تر تجزیه کند و لذا انتظار می رود در آینده از آن برای تصفیه آب و همین طور پاکسازی فاضلاب به منظور استفاده مجدد استفاده شود.

منبع : مهر

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو