کد خبر: 17539

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۱۰/۰۸ - ۸:۰۴

استاندار مازندران: برجام همکاری ایران با کشورهای مختلف دنیا را توسعه داده است

تیتر 3 » استاندار مازندران با اشاره به ترافیک سفر هیات های خارجی به کشور پس از امضای برجام ، گفت : برجام همکاری ایران را با کشورهای مختلف دنیا توسعه داده است.

ربیع فلاح جلودار

به گزارش تیتر ۳ » ربیع فلاح سه شنبه شب در دیدار سروزیر ارشد استان های شرقی سریلانکا و هیات همراه با وی در محل استانداری مازندران در ساری ، افزود : لغو تحریم موجب شد تا بسیاری از کشورهای دنیا روابط تجاری و اقتصادی خود را با ایران گسترش دهند.
وی با اشاره به ظرفیت های ایران در بخش های مختلف ، بویژه تولیدات محصولات کشاورزی ، اظهار داشت : مازندران نیز ظرفیت خوبی برای صادرات محصولات دام ، طیور، شیلات ، گل و گیاه ، مرکبات و کیوی دارد.
نماینده عالی دولت در مازندران گفت : استان مازندران حدود ۱۰ درصد ارزش افزوده بخش کشاورزی ایران را در اختیار دارد و ۲۴ درصد اشتغال و ۲۰ درصد اقتصاد مازندران در حوزه کشاورزی است.
وی زمینه کشاورزی را عاملی برای تقویت ارتباط ایران با سریلانکا دانست و افزود : با توجه به همخوانی شرایط مازندران با استان های شرقی سریلانکا درزمینه های مختلف از جمله این که این استان ها مسلمان نشین هستند ، می توان روابط اقتصادی را در زمینه کشاورزی تقویت کرد.
فلاح گردشگری را از دیگر ظرفیت های مهم استان مازندران و عامل توسعه روابط بین ایران و سریلانکا دانست و اظهار داشت : به طور یقین با سفر هیات های دولتی دو کشور و آشنایی با ظرفیت های مختلف استان ها، زمینه روابط اقتصادی از سوی بخش خصوصی بین دو طرف گسترش می یابد.
فلاح به اهمیت تبادل اطلاعات فنی و مهندسی ، علمی و فرهنگی بین مازندران با سریلانکا عنوان کرد و گفت : استان مازندران در زمینه فناوری اطلاعات حوزه کشاورزی طرفیت بالایی برای همکاری دارد.
استاندار مازندران ابراز امیدواری کرد که سفر سروزیر استان های شرقی سریلانکا از مازندران موجب گسترش روابط اقتصادی بین دو کشور شود.
نظیر احمد سروزیر استان های شرق سریلانکا به همراه هیات هشت نفره امشب پس از ورود به مازندران با استاندار دیدار کرد.
سفر هیات سریلانکایی به مازندران که متشکل از سروزیر استان های شرقی ، رئیس شورای استانی و نمایندگان بخش خصوصی است ، چهار روزه است .
بازدید از برخی از واحدهای تولیدی و صنعتی و کشاورزی ، حضور و سخنرانی در جمع فعالان اقتصادی ، تجار و بخش خصوصی در محل اتاق بازرگانی از جمله برنامه های سفر این هیات به مازندران اعلام شده است .
آشنایی با طرفیت های گردشگری ، امور دام و لبنیات و ماکیان ، صنعت ساختمان و راه آهن و ساخت و تولید قایق و کشتی های کوچک ، صنایع روستایی ، صنعت ماهیگیری ، کشت فرا سرزمینی ، تبادل اطلاعات ، تکنولوژی و دانش فنی در بخش کشاورزی و صنایع تبدیلی و غذایی و گسترش روابط تجاری و اولویت های سرمایه گذاری و افزایش حجم مبادلات از مقولات مهم و مورد توجه هیات سریلانکا است.

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو