کد خبر: 73441

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۸/۲۲ - ۱۲:۳۲

نمره مردودی در کارنامه نمایندگان مازندران

از واردات فلج کننده مرکبات و برنج تا واردات انتحاری استاندار!!

پس از کش و قوس های فراوان بالاخره استانداری مازندران صاحبِ مسند ریاستش را شناخت و کاخ سفید استانداری درب هایش را برای بدرقه ربیع فلاح جلودار و استقبال از سردار اسلامی گشود.

تیتر ۳/خدیجه غزانی: پس از کش و قوس های فراوان بالاخره استانداری مازندران صاحبِ مسند ریاستش را شناخت و کاخ سفید استانداری درب هایش را برای بدرقه ربیع فلاح جلودار و استقبال از سردار اسلامی گشود.

 

 

اینکه حضور چندین ساله و آرام «ربیع فلاح جلودار» تا چه حد زیر دندان مازنی ها مزه کرده باشد و یا رزومه پر طمطراق «اسلامی» تا چه میزان عامه مردم را مبهوت کند، بحث بیهوده ای است.

 

 

در طی سی و اندی سال انقلاب اسلامی ، همیشه عکس العمل ها نسبت به آمدن و رفتن استاندارها در مازندران نشان داد خوش استقبال و بد بدرقه بودن چه مثال به جایی است!

 

 

بی شک یادداشت پیش رو در نظر ندارد در جهت حمایت یا تخریب شخص یا مسئولی بحثی به میان آورد اما آنچه مورد توجه است جدا از همه ی ویژگی های بارز و ارزنده سردار اسلامی ، مردودی مجمع نمایندگان مازندران و دیگر مسئولین استانی در متقاعدسازی هیئت دولت جهت انتصاب یک مازندرانی در صدر تصمیم گیری و برنامه ریزی این استان است.

 

 

فی الواقع سوالی که به ذهن متبادر می گردد این است که چرا علی رغم وجود نخبگان سیاسی و اجرایی در این استان ، مازندران همچنان در برقراری اتحاد و اجماع در شرایط حساس و تصمیم گیری های مهم ، همچون انتخاب استاندار عاجز می ماند؟! و یا چرا همیشه مازندران در لابی گری هایِ بهره گیری از داشته ها و حمایت از منابع مادی و انسانی ، چندین گام از استان های دیگر عقب تر است؟!

 

 

 

پس از واردات بی برنامه و ناعادلانه ی برنج و مرکبات که چند سالی است بازار اقتصادی مازندران را فلج کرده ، این بار آتش واردات بی رویه، دامن مسئولین و نخبگان را هم گرفت!!

 

گرچه شکست در این حوزه به مذاق عده ای خوش آمده است و خود را از گرمای این آتش دلگرم می کنند اما چگونه ممکن است استانی که همیشه مظهر اندیشه ، تخصص، تفکر و دانش بوده است این گونه اسیر دست بی تدبیری و جدالهای شهری شود؟!

 

 

آوردن استاندار از خارج از مرزهای این استان  شاید بتواند هم چون واردات مرکبات و برنج  که تبِ انتقادات از گرانی ها را کاهش می دهند ، حجم دلسردی مردم از مسئولین را کم کند اما قطعاً این درمان، مقطعی است و در دراز مدت نمی تواند پاسخگوی انتقادات مردم باشد.

 

 

آنچه بیش از هرچیز در مدیریت سطوح کلان قابل اعتناست، شناخت ، احاطه و اشراف کامل به محیط پیرامون و درک تمامی شرایط حاکم بر آن است که مازندران به واسطه داشتن موقعیت ویژه اقلیمی ، آب و هوایی، آداب و رسوم همچنین چالش ها و ضعف های عمیق به جامانده از سومدیریت یا نگاه قهری مسئولین کشوری به این استان، برای دوره جدید مدیریتی «اسلامی»، آزمونی سخت و نفس گیر است.

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو