کد خبر: 11058

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۷/۲۶ - ۹:۵۸

در بهمن ماه برگزار می¬شود:

ارکستر فیلارمونیک صبای مازندران

به گزارش تیتر 3: ارکستر فیلارمونیک صبای مازندران با حضور بیش از شصت نوازنده از سراسر استان مازندران به سرپرستی استاد مهندس سعید قراچورلو با ...

به گزارش تیتر ۳: ارکستر فیلارمونیک صبای مازندران با حضور بیش از شصت نوازنده از سراسر استان مازندران به سرپرستی استاد مهندس سعید قراچورلو با هدف کمک به کودکان سرطانی شروع به فعالیت نموده است و مقرر گردید در بهمن ماه سال جاری قطعاتی از بزرگان موسیقی ایران زمین و دو قطعه از آثار سعید گلی با اشعاری از استاد اسدالله عمادی را به روی صحنه ببرد.

مهندس سعید قراچورلو سرپرست و عضو هیات موسس ارکستر فیلارمونیک صبای مازندران  از شاگردان زنده یاد استاد ابوالحسن صبا و استاد زنده یاد شاپور نیاکان بوده و خود از پیشکسوتان موسیقی ایران می باشد.

استاد قراچورلو اذعان داشت: موسیقی القا کننده تفکر و آرامش وجود آدمی است و آهنگسازان امروز باید با حفظ اصالت دست به خلاقیت و نوآوری در موسیقی بزنند. متاسفانه موسیقی ما امروزه به سمت تجاری شدن پیش رفته و از هنرمندانی که نمی­خواهند تجارت کنند حمایتی نمی­شود.

وی با اشاره به لزوم حمایت صدا و سیما و متولیان امور فرهنگی کشور از موسیقی بیان داشت: باید با ایجاد امکانات برای هنرمند فرصتهای بی­دغدغه برای او فراهم کنند.

سرپرست ارکسترفیلارمونیک صبای مازندران با بیان اینکه در حال حاضر  ضعف آموزش یکی از دغدغه های موسیقی امروز ماست خاطر نشان ساخت:  ما در کشور استعداد موسیقایی بسیار داریم که امروزه متاسفانه آموزش و پرورش صحیح این استعدادها به دلیل در انزوا قرار گرفتن اساتید و هنرمندان واقعی و صاحب نظر از رونق کافی و لازم برخوردار نیست و این امر خود باعث می­شود که موسیقی ما رفته رفته به سوی فراموشی سوق داده شود.

استاد قراچورلو اضافه کرد:  باید زمینه فراهم شود تا با مراجعه و دلجویی از اساتید بزرگ و پرآوازه و صاحب­نظر که خوشبختانه هنوز در قید حیات هستند آنها را ترغیب نموده و با درایت خاص و مدبرانه سعی شود همانند گذشته از وجود ایشان که پشتوانه فرهنگ و هنر این مرز و بوم هستند بتوان به اتفاق و در کنار هم و در زیر یک سقف بهره جسته و جاودانه­هایی را مانند ارکستر گلها تکرار نماییم.

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو