کد خبر: 2612

تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۰۲/۰۱ - ۱۳:۴۱

ادعاهای جالب زورگیر ها

 ایران در اینباره نوشت:  مأموران که احتمال می‌دادند 4 جوان قصد زورگیری از مرد افغان را دارند برای دستگیری دست به کار شدند ...

 

شرق پرس: مأموران وقتی کمی جلوتر رفتند، دیدند آن‌ها گوشی موبایل مردی را گرفته و قصد دارند وی را کتک بزنند.

 ایران در اینباره نوشت:  مأموران که احتمال می‌دادند ۴ جوان قصد زورگیری از مرد افغان را دارند برای دستگیری دست به کار شدند و دزدان با دیدن مأموران پا به فرار گذاشته و تعقیب و گریز کلید زده شد.

کارآگاهان در این مرحله توانستند «میلاد» ۲۴ ساله که قصد داشت سوار بر موتورش پا به فرار بگذارد را دستگیر کنند.

«میلاد» در همان بازجویی‌های نخست به ۱۲ زورگیری در مناطق مختلف ورامین اعتراف کرد و دیگر همدستش «میثم» را لو داد.

کارآگاهان در گام بعدی مخفیگاه «میثم» را شناسایی و در اقدامی غافلگیرانه وی را دستگیر کردند.

«میثم» ۱۹ ساله وقتی دید همدستش وی را لو داده راهی جز اعتراف پیش روی خود ندید و با تأیید حرف‌های «میلاد»، دو همدست دیگرش «پوریا» و «رسول» را لو داد.

بدین ترتیب کارآگاهان در اقدامی دیگر دو عضو دیگر این باند را دستگیر کردند اما «پوریا» و «رسول» در بازجویی‌ها ادعای بی‌گناهی کردند.

 شناسایی طعمه‌ها

در حالی که این چهار زورگیر پس از دستگیری ادعای عجیبی داشتند بازپرس مسعودی از شعبه اول دادسرای ورامین دستور داد آنان در برابر طعمه‌هایشان به صف بایستند.
در این مرحله چند تن از طعمه‌های زورگیران ورامین، اعضای این باند را به عنوان دزدان گوشی و کیف‌های پولشان معرفی کردند اما این چهار جوان که در مرحله نخست بازجویی‌ها به سرقت‌هایشان اعتراف کرده بودند با نقش‌پردازی ادعای بی‌گناهی کردند.

 ادعای عجیب

«میثم» که از سوی دیگر همدستانش به عنوان رئیس باند معرفی و در حالی که از سوی طعمه‌هایشان شناسایی شده بود در ادعایی عجیب گفت: چندی پیش با در اختیار گرفتن گوشی موبایل خواهرم از مزاحمت‌های مرد افغان باخبر شدم و با دادن پیامک‌هایی وی را از تهران به ورامین کشاندم.

چون می‌خواستم درس عبرتی برای این مرد مزاحم شود از دوستانم خواستم برای ادب کردن وی در محل قرار که روی پل کارخانه قند بود، حاضر شوند.

وی افزود: مرد افغان روی پل منتظر خواهرم بود و زمانی که ما را روی پل دید و فهمید من، برادر دختر جوان هستم شوکه شده بود و در نخستین اقدام گوشی موبایلش را گرفتم تا از مزاحم بودن وی اطمینان پیدا کنم که در این لحظه وی از جیبش پول درآورد تا با دادن آن رهایش کنیم.

این پسر جوان ادامه داد: در همین حال که بحث می‌کردیم مأموران پلیس به سمت ما آمدند و چون ترسیدیم که دستگیر شویم پا به فرار گذاشتیم.

«میلاد» که در همان بازجویی‌های نخست به ۱۲ سرقت اعتراف کرده بود نیز در ادعایی عجیب‌تر گفت: وقتی دستگیر شدم خیلی ترسیده بودم و چون می‌خواستم خیلی زود از دست پلیس رها شوم به دروغ به این سرقت‌ها اعتراف کردم.

جالب این‌که «میثم» نیز با تأیید این سرقت‌ها گفت: چون می‌خواستم خودم را بی‌گناه معرفی کنم دو همدست دیگرم را لو دادم، در حالی که به خاطر انتقامگیری از مرد مزاحم دورش جمع شده بودیم.

بنابر این گزارش، چهار جوان برای تحقیقات بیشتر به دستور بازپرس مسعودی در اختیار کارآگاهان قرار دارند و وی خواست کسانی که در دام این چهار زورگیر جوان قرار گرفته‌اند برای شناسایی به شعبه اول دادسرای ورامین یا اداره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی شرق تهران مراجعه کنند.

 

 

/انتهای خبر

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو