کد خبر: 5866

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۳/۲۴ - ۱۰:۲۲

اخراج ۴۰۰ کارگر شرکت کاله منتفی شد/ جابه‌جایی کارگران در بخش‌های مختلف کاله

به گزارش تیتر3 به نقل از خبرگزاری فارس ، در روزهای اخیر خبرهایی مبنی بر اخراج 400 نفر از نیروهای شرکت کاله در شبکه‌های اجتماعی ...

به گزارش تیتر۳ به نقل از خبرگزاری فارس ، در روزهای اخیر خبرهایی مبنی بر اخراج ۴۰۰ نفر از نیروهای شرکت کاله در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد که دلیل آن عدم دریافت تسهیلات از سوی دولت اعلام شد.

untitled

با توجه به وجود مشکل اشتغال و رکود در کشور و همچنین تأکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر «اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل»، اخراج و بیکار شدن این تعداد نیرو از شرکت کاله جای بسی تأمل دارد، زیرا اخراج ۴۰۰ نفر قطعاً مشکلات متعددی را هم برای جامعه و هم برای کشور به همراه خواهد داشت.

* شرکت‌های بزرگ با چالش مواجه هستند

در این باره رئیس انجمن صنایع همگن غذایی و دارویی مازندران در گفت‌وگو با فارس، اظهار کرد: در حال حاضر شرکت‌های بزرگ به‌شدت با چالش مواجه هستند.

اسماعیل خاتمی‌مقدم با اشاره به رکود ۲۰ درصدی مصرف لبنیات، گفت: شرکت کاله یکی از شرکت‌های مهم بوده که سهم آن در صادرات حدود ۳۰ درصد است.

وی اضافه کرد: به‌دلیل مشکلات فراملی و ملی برخی شرکت‌ها با افت فروش مواجه شده به‌طوری‌که بازارهای داخلی در یک سال گذشته با افت ۱۵ درصدی مواجه شده است.

رئیس انجمن صنایع همگن غذایی و دارویی مازندران تصریح کرد: کارخانه‌های بزرگ برای حمایت از دام‌‌داران و نیروها شیر را خریداری و تبدیل به پودر کردند.

خاتمی‌مقدم با اعلام اینکه در حال حاضر ذخایر کارخانه‌های لبنیات پر است، افزود: کالاها انبار است و همچنان رکود ادامه دارد که یکی از شرایط خروج از وضعیت تعدیل نیرو است؛ البته ناگفته نماند، درصورتی‌که رونق اقتصادی اتفاق نیفتد آمار تعدیل نیروها نیز افزایش می‌یابد.

* اخراج نیروهای شرکت کاله منتفی شد

در ادامه مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران در گفت‌وگو با فارس، اظهار کرد: قرار بود شرکت کاله ۴۰۰ نفر از نیروهای شرکت به‌دلیل کاهش فروش محصولات در ماه مبارک رمضان و مسائل دیگر تعدیل کند اما با رایزنی‌های انجام شده این تعداد نیروها را در جای جای شرکت تقسیم کرده و بحث اخراج منتفی شد.

کامران اصغری ادامه داد: معمولاً شرکت کاله در ایام تابستان بر تعداد نیروهای خود در بخش لبنی می‌افزاید اما برای تابستان امسال مقرر شد جذب نیرو صورت نگیرد و در نهایت این تعداد نیرو را در بخش‌های مختلف تقسیم تا مشکل حل شود.

* جابه‌جایی کارگران در بخش‌های مختلف کاله

بر مبنای این گزارش، ولی‌الله چلابی رئیس اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی آمل نیز با رد خبر اخراج ۴۰۰ کارگر شرکت کاله آمل گفت: کاله یکی از شرکت‌های لبنی و گوشتی با تولید بالا است که نه تنها در داخل بلکه در خارج از کشور نیز محصولات خود را به بازار عرضه می‌کند.

وی ادامه داد: مسأله اخراج ۴۰۰ نفر از کارگران کاله در آمل انجام نشده است و با توجه به تغییرات فصلی امکان جابه‌جایی کارگران از یک بخش به بخش دیگر صورت می‌گیرد، که این جابه‌جایی با اطلاع مسؤولان استانی و شهرستانی انجام می‌شود.

بر اساس این گزارش، پیگیری خبرنگار خبرگزاری فارس برای بررسی صحت و سقم این خبر از طریق شرکت کاله به نتیجه‌ای نرسید.

برچسب ها: ,
ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو