کد خبر: 18784

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۱۰/۲۰ - ۲۲:۱۷

واکنش دانشگاه آزاد قائم‎شهر نسبت به خبر اخراج کارکنان این دانشگاه

اخراجی‌ها نیروهای شرکتی بودند/این افراد با دانشگاه آزاد قائم‌شهر قراردادی نداشتند

افرادی که به‌عنوان کارکنان اخراجی از آنها نام برده شد نیروهای شرکت‌های طرف قرارداد با واحد دانشگاهی قائم‌شهر بوده‌اند که به‌دلیل اتمام زمان قرارداد و عدم تمدید قرارداد با پیمان‌کار، ارتباط کاری آنها با دانشگاه قطع شده است.

تیتر ۳: خبر اخراج چند تن از کارکنان شرکتی دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائم‌شهر که توسط آیت‌الله علی معلمی نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه قائم‌شهر اعلام شد، از طریق این خبرگزاری انتشار یافت.

 

معلمی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائم‌شهر، ۴۰ نفر از کارمندان تحت امر خود را به بهانه اینکه شرکتی بودند و استخدام دانشگاه نبودند اخراج کرد، افزود: این دلیل منصفانه‌ای برای اخراج نبود چرا که به هرحال محل کار این افراد دانشگاه بوده است و از این راه امرار معاش می‌کردند.

 

وی تصریح کرد: یکی از برنامه‌های غیرمنصفانه این است که دستگاه‌های مختلف دولتی و غیردولتی به شرکت‌ها پول دهند تا آنها بخش کمتر و ناچیزی را به کارمندان و زحمت‌کشان بدهند و بخش بیشتر پول را خودشان دریافت کنند.

 

امام جمعه قائم‌شهر اظهار کرد: بهتر بود دانشگاه آزاد اسلامی به‌جای اخراج ۴۰ نفر از کارکنان خود که به جز این حرفه، شغل دیگری نداشتند، بازنشسته‌ها و چندشغله‌ها را اخراج می‌کرد و آنها باید بدانند که این سیاست غلطی است.

 

وی به دیدار با چند تن از کارکنان اخراجی این واحد دانشگاهی اشاره کرد و گفت: تعدادی از این کارکنان پیش من آمدند که برخی از آنها جوان بودند و برخی دیگر با ۱۲سال سابقه کار در دانشگاه اخراج شدند و این کار تنها منبع درآمد آنها بود.

 

به گزارش فارس، بعد از انتشار گزارش «اخراج؛ کابوس تعبیرشده بیش از ۵۰ تن از کارکنان دانشگاه آزاد قائم‎شهر/رئیس دانشگاه: توانایی مالی نداریم/احتمال تداوم روند اخراج‌ها» روابط عمومی دانشگاه نام‌برده این موضوع را تکذیب کرد که متن جوابیه آن در ادامه از نظرتان می‌گذرد.

 

خبری که به‌عنوان اخراج کارکنان دانشگاه در برخی از خبرگزاری‌ها منتشر شده خلاف واقع بوده و کذب محض است؛ دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائم‌شهر هیچ یک از کارکنان خود را اخراج نکرده است و کارکنان تا زمان بازنشستگی می‌توانند با دانشگاه همکاری داشته باشند.

 

اما افرادی که در خبرها به‌عنوان کارکنان اخراجی از آنها نام برده شد نیروهای شرکت‌های طرف قرارداد با واحد دانشگاهی قائم‌شهر بوده‌اند که به‌دلیل اتمام زمان قرارداد و عدم تمدید قرارداد با پیمان‌کار، ارتباط کاری آنها با دانشگاه قطع شده است.

 

این افراد به‌عنوان نیروهای تحت امر شرکت طرف قرارداد و پیمان‌کار دانشگاه بوده‌اند نه به‌عنوان کارکنان واحد و واحد دانشگاهی هیچ تعهدی در برابر استخدام و یا جذب این افراد نداشته است و به لحاظ قانونی بعد از اتمام مدت قرارداد این افراد حق حضور در محیط کار را ندارند./فارس

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو