کد خبر: 20120

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۱۱/۱۵ - ۱۶:۴۸

اختلاف ۴۹ درجه‌ای سردترین و گرم‌ترین نقطه ایران

تیتر 3 » مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور از اختلاف ۴۹ درجه‌ای دما میان سردترین و گرم‌ترین نقاط ایران خبرداد و گفت: اردبیل با ۲۴ درجه زیر صفر سردترین و بندرعباس با ۲۵ درجه بالای صفر گرم‌ترین مناطق در مراکز استانی کشور به شمار می‌روند.

به گزارش تیتر ۳ » مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور از اختلاف ۴۹ درجه‌ای دما میان سردترین و گرم‌ترین نقاط ایران خبرداد و گفت: اردبیل با ۲۴ درجه زیر صفر سردترین و بندرعباس با ۲۵ درجه بالای صفر گرم‌ترین مناطق در مراکز استانی کشور به شمار می‌روند.
 
احد وظیفه درباره وضعیت جوی سه روز آینده کشور، اظهار کرد: سامانه بارشی که از عصر سه شنبه وارد کشور شده بود امروز در نیمه شرقی کشور به فعالیت ادامه می‌دهد و بر همین اساس استانهای واقع در جنوب، جنوب شرق،‌ شرق و شمال شرق با پدیده بارش برف،‌ باران، وزش باد و رعد و برق مواجه می‌شوند.
 
وی افزود: امروز شدت بارشها در استانهای خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان خواهد بود که این سامانه بارشی از اواخر وقت امروز جمعه به تدریج از مرزهای شرقی کشور خارج خواهد شد.
 
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور با بیان اینکه روز شنبه غالب مناطق کشور جوی نسبتاً آرام و پایدار را دارند، اظهار کرد: تنها در نوار شرقی کشور شاهد وزش باد نسبتاً شدید خواهیم بود.
 
وظیفه افزود: امروز خلیج فارس و دریای عمان نیز  به سبب وزش باد مواج و طوفانی خواهد بود و توصیه‌های لازم در این مورد صادر شده است.
 
وی تصریح کرد: از فردا و با آرام شدن شرایط جوی در اکثر نقاط کشور شاهد افزایش نسبی دما و گرم‌تر شدن هوا هستیم.
 
مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور ، اردبیل با ۲۴ درجه زیر صفر را سردترین و بندرعباس را با ۲۵ درجه بالای صفر را گرم‌ترین نقاط کشور دانست و گفت: دمای هوای امروز تهران در سردترین لحظات به پنج درجه زیر صفر رسید که این روند فردا در سردترین لحظات به سه درجه زیر صفر خواهد رسید و البته شاهد افزایش دما خواهیم بود.
ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو