کد خبر: 965

تاریخ انتشار: ۱۳۹۲/۱۲/۰۳ - ۸:۴۴

اختلاف دو برادر، منجر به آتش کشیدن مادر شد

شرق پرس:  نگاهي به اين پرونده قتل نشان مي‌دهد كه مادر اين دو جوان قصد داشته تا جلوي «مجتبي»، پسر 27 ساله‌اش را ...

 

پسر جوانی که در اقدامی ناگهانی با پاشیدن بنزین به روی مادرش او را به آتش کشیده و منجر به مرگ او شده بود، پس از دستگیری، دلیل ارتکاب قتل را کینه‌یی قدیمی عنوان کرد که سال‌ها از برادرش به دل داشته است.

شرق پرس:  نگاهی به این پرونده قتل نشان می‌دهد که مادر این دو جوان قصد داشته تا جلوی «مجتبی»، پسر ۲۷ ساله‌اش را برای پاشیدن بنزین به روی برادرش بگیرد که به جای پسرش، خود قربانی اختلاف دو برادر شده است.

به گفته سرهنگ کارآگاه آریا حاجی زاده، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، پس از اعترافات متهم به ارتکاب جنایت و صدور قرار قانونی توسط مقام قضایی، این جوان برای مشخص شدن انگیزه واقعی قتل در اختیار کارآگاهان اداره دهم باقی می‌ماند.

 بر اساس این گزارش، دقایقی از ساعت ۲ بامداد نوزدهم دی‌ماه امسال گذشته بود که ماموران کلانتری ۱۴۷ نارمک از یک فقره آتش‌سوزی در منطقه باخبر شدند.

بررسی‌های اولیه که با حضور ماموران در محل انجام شد، نشان داد که مجتبی، پسر ۲۷ ساله خانواده به دلیل اختلافات خانوادگی با ریختن ظرف محتوی بنزین روی فرش‌ها اقدام به آتش زدن منزل کرده است و طی آن مادر متهم دچار سوختگی شدید شده و به بیمارستان منتقل شده است.

 یکی از برادران متهم که او نیز در سانحه آتش سوزی دچار سوختگی از ناحیه دست شده بود، به ماموران گفت: «در شب حادثه، مادرم به همراه همسرش از سفر زیارتی مکه به تهران بازگشته بودند. پس از مراجعت از فرودگاه در داخل منزل نشسته بودیم که برادرم مجتبی وارد منزل شد و یک ظرف پر از بنزین را روی فرش‌ها و مادرم ریخت و با فندک خانه را آتش زده و از محل متواری شد.» اما ماجرا به همین جا ختم نشد.

 سیزده روز بعد از حادثه با وجود همه اقدامات درمانی مصدوم حادثه به علت شدت جراحات وارده فوت کرد و پرونده‌یی با موضوع «حریق عمدی منجر به قتل» تشکیل شد. این پرونده با دستور شعبه چهارم بازپرسی دادسرای ناحیه ۲۷ تهران، جهت رسیدگی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت و تحقیقات از تمامی شاهدان صحنه آتش سوزی و اعضای خانواده مقتوله در دستور کار کارآگاهان اداره دهم قرار گرفت.

 اعضای این خانواده به کارآگاهان گفتند: «در ساعت یک بامداد نوزدهم دی ماه مادرمان به همراه همسرش از سفر مکه به تهران آمد؛ کلیه اعضای خانواده برای پیشواز به فرودگاه رفته و مجتبی نیز آمده بود اما در زمان خوشامدگویی، مجتبی جلو نیامد و پس از آن دیگر او را ندیدیم؛ تمامی اعضای خانواده به همراه مادر و همسرش به خانه بازگشتند؛ هنوز چند دقیقه‌یی از ورود ما به خانه نگذشته بود که مادر به داخل آشپزخانه رفت تا چای درست کند؛ در همین زمان مجتبی زنگ خانه را زد و بالا آمد؛ مادر از مجتبی پرسید که «چرا بوی بنزین می‌دهی ؟»

که پاسخ داد: «پمپ بنزین بودم»… در یک لحظه مجتبی از در خانه بیرون رفت و زمانی که برگشت، یک گالن بنزین به همراه خود داشت و فریاد زد: «همه جا را آتش می‌زنم! » اعضای خانواده خواستند مانع شوند ولی حریف او نشدند؛ وقتی مادر قصد داشت تا مانع شود، مجتبی گفت: «اول خودت را آتش می‌زنم» و مقداری از بنزین داخل گالن را به سوی مادر پاشید و فندک را زد؛ همه جا آتش گرفت و ما توانستیم با کمک همسایه‌ها آتش را خاموش کرده و مادرمان را به بیمارستان منتقل کنیم اما پس از گذشت ۱۳ روز وی در بیمارستان فوت کرد.»

 با توجه به اظهارات تمامی اعضای خانواده، مجتبی بیست و نهم بهمن ماه در منطقه یوسف‌آباد دستگیر شده و به اداره دهم منتقل شد.

 او در اظهارات اولیه منکر هرگونه ارتکاب حریق عمدی شده و در اظهاراتش مدعی شد: «بنده از اعضای خانواده‌‌ام با سند و مدارک پول طلب داشتم و شب حادثه آنها قصد داشتند تا به زور این اسناد و مدارک را از من بگیرند و بنده به هیچ عنوان اقدام به آتش زدن خانه با بنزین نکردم.»

 با وجود اظهارات اولیه مجتبی مبنی بر بیگناهی، وی به ناچار لب به اعتراف گشود و به کارآگاهان گفت: «شب حادثه با دیدن یکی از برادرانم که با او اختلاف شدید داشته و کینه‌اش را از سال‌ها پیش به دل دارم، ناگهان کنترل عصبی خود را از دست داده و در یک لحظه اقدام به آتش زدن خانه و مادرم کردم.»

اعتماد

 

/انتهای خبر

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو