کد خبر: 73948

تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۷/۲۸ - ۱۷:۳۸

اختصاص ۲۰۰میلیارد ریال به سیل زدگان تنکابن

فرماندار ویژه تنکابن از اختصاص 200 میلیارد ریال اعتبار در مرحله نخست برای کمک به سیل زدگان این شهرستان از سوی دولت خبر داد. به گزارش ...

فرماندار ویژه تنکابن از اختصاص ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار در مرحله نخست برای کمک به سیل زدگان این شهرستان از سوی دولت خبر داد.

به گزارش تیتر ۳ : سید امیر حسینی جو روز شنبه در هفتمین جلسه شورای اداری شهرستان تنکابن افزود : از این میزان اعتبار اولیه به سیل زدگان ۱۸میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان برای بخش های زیربنایی در روستاها و شهرها و مابقی در قالب تسهیلات بلاعوض است.
وی با اشاره به اینکه در بخش معیشتی مبلغ ۲ میلیون تومان تسهیلات بلاعوض به هر سیل زده پرداخت شد، اظهار داشت : با برنامه ریزی صورت گرفته از سوی دولت قرار است کمک های بیشتری به سیلزدگان این شهرستان اختصاص یابد تا بخشی از مشکلات آنها برطرف شود.
حسینی جو خاطر نشان کرد: در سیل اخیر قطع راه ارتباطی ۴۲ روستا و تخریب ۲۰ پل را داشتیم که با بسیج همگانی نیروها در کوتاه ترین زمان خدمات چهارگانه برای مردم فراهم شد.
وی با بیان اینکه در بخش کشاورزی خسارت ها بسیار سنگین است ، تصریح کرد: متاسفانه بسیاری از روستاییان هم محصول تولیدی و هم زمین های کشاورزی خود را بر اثر سیل اخیر از دست داده اند و برای جبران آن نیاز به اعتبارات ملی است.
وی بیان داشت: هم اکنون رودخانه های این منطقه مملو از مصالح مازاد و تنه های درختان است که می تواند در آینده مشکل ساز شود و باید هر چه سریعتر نسبت به پاکسازی آنها اقدام شود.
به گفته فرماندار ویژه تنکابن، مسئولان در پاسخگویی به آسیب دیدگان سیل اخیر از خود صبر و شکیبایی نشان بدهند و از صدای بلند آنها ناراحت نشوند .
وی از آسیب دیدگان سیل اخیر خواست تا به جای تخریب مدیران شهرستانی از مدیران استانی طلب امکانات نمایند.
بارش بیش از ۳۰۰ میلیمتری باران در کمتر از ۲۴ ساعت در روز ۱۳ مهرماه سال جاری منجر به جاری شدن سیل و تخریب زیرساخت ها ، واحد های مسسکونی ، باغ ها و مزارع کشاورزی در تنکابن شد.
بر اثر این سیلاب دبی آب رودخانه های این شهرستان به ۴۶۰ متر مکعب در ثانیه رسید که در نوع خود رکورد محسوب می شود.
شهرستان ۱۶۵ هزار نفری تنکابن در غرب مازندران واقع است.

تیتر ۳

دیدگاه بسته شده است.

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو