کد خبر: 12270

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۸/۱۱ - ۱۱:۰۸

مدیرکل حفظ آثار مازندران:

احداث پروژه مرکز فرهنگی آمل سال آینده آغاز می‌شود

مدیرکل حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس مازندران با اشاره به ساخت پروژه مرکز فرهنگی در این استان از بهره‌برداری آن در سال آینده خبر داد و گفت: اگر چه در ساخت این مرکز کوتاهی شده اما تمام تلاش استان بر تسریع اجرای این پروژه است.

تیتر ۳: سردار عبدالله ملکی در نشست هم‌اندیشی ساخت نخستین فیلم بلند مستند حماسه ششم بهمن سال ۶۰ آمل با بیان اینکه پس از پیروزی انقلاب اسلامی کشور ما از سال ۵۹ تا سال ۶۳ شاهد توطئه‌ها و حمله‌های متعددی از سوی منافقین و کمونیست‌ها در نقاط مختلف کشور بوده است، اظهار داشت: یکی از نقاط اوج‌ این توطئه حمله کمونیست‌ها به جنگل‌های آمل بوده که با استقامت مردم این شهرستان با شکست مواجه شدند.

وی با اشاره به اینکه آمل از گذشته با وجود بزرگان و علما برای بسیاری از تاریخ‌دانان شناخته شده است، افزود: با وجود این علما و فضلا تاکنون فیلم بلند یا مستندی برای آنها از سوی شبکه‌ای ساخته نشده است که در این زمینه به نوعی اجحاف به این شهرستان شده است.

ملکی با تاکید براینکه با توجه به واقعه مهم حماسه اسلامی ششم بهمن تاکنون براین واقعه سرنوشت‌ساز فیلم بلندی ساخته نشده است، افزود: تاکنون ۱۲ جلد کتاب با محوریت دفاع مقدس در این استان به تحریر در آمده که از این تعداد چهار جلد در زمینه حماسه ششم بهمن چاپ شده است.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران با بیان اینکه ساخت فیلم مستندی بلند “سی‌وششمین روز زمستان” نخستین فیلمی است که برگرفته از کتاب سردار مهدی خانی از واقعه ششم بهمن آمل در دستور کار است، بیان کرد: این فیلم در ۵۰ دقیقه در جنگل‌های رامسر، قائمشهر و آمل تصویربرداری می‌شود که در شبکه افق در ششم بهمن امسال به نمایش گذاشته می‌شود.

وی به منظور احیا و حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس از تصویب تشکیل شورای حفظ آثار در این استان خبر داد و گفت: با ایجاد این شورا فرمانداران به پژوهش و تدوین آثار ۸ سال دفاع مقدس شهر خود ورود می‌یابند و به جمع‌آوری مستندات رزمندگان و شهدای خود می‌پردازند.

ملکی با اعلام اینکه با وجود گذشت ۲۸ از سال از پایان جنگ تحمیلی و ۳۶ سال از واقعه مهم حماسه ششم بهمن مازندران آثاری از وقایع آن سال‌ها وجود ندارد، عنوان کرد: مازندران با همه حماسه‌ها و جایگاهش در دفاع مقدس جهت حفظ آثار نسبت به دیگر استان‌های نظام عقب است.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران با اشاره به ساخت پروژه مرکز فرهنگی در این استان از بهره‌برداری آن در سال آینده خبر داد و مطرح کرد: اگر چه در ساخت این مرکز کوتاهی شده اما تمام تلاش استان بر تسریع اجرای این پروژه است تا با راه‌اندازی آن فعالیت‌های گسترده‌ای در زمینه حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس صورت گیرد.

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو