کد خبر: 3243

تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۰۲/۱۷ - ۱۴:۴۳

احداث نیروگاه خورشیدی و بادی در مازندران

  به گزارش شرق پرس، منوچهر جعفری امروز (چهارشنبه)در همایش مدیریت مصرف برق صنایع در باشگاه برق استان، با اشاره به ...

 

مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران با اشاره به اینکه با راه اندازی این نیروگاه ۶۰ مگاوت برق از طریق انرژی خورشیدی تولید می شود، از احداث نیروگاه خورشیدی در مازندران خبر داد.

 

به گزارش شرق پرس، منوچهر جعفری امروز (چهارشنبه)در همایش مدیریت مصرف برق صنایع در باشگاه برق استان، با اشاره به مشکلاتی که صنعت برق در پنج سال اخیر به دلیل نقدینگی داشته دچار عقب ماندگی هایی شده است، اظهار کرد: امیدواریم با فرهنگ درست مصرف کردن مشکلات موجود رفع شود.

وی با اشاره به همکاری ۸۸ واحد صنعتی با شرکت توزیع برق استان، افزود: هزار و ۸۶۰ مگاوات در مصرف برق مشترکان شرکت توزیع برق کشور صرفه‌جویی شد که سهم مازندران از این مقدار ۱۰۲ مگاوات بود.

مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران با بیان اینکه واحدهای صنعتی استان نسبت به سال های گذشته افزایش داشت، افزود: تعداد واحدهای صنعتی استان در سال گذشته با ۱۷ درصد افزایش به هشت هزار واحد رسیده است.

جعفری گفت: پیش‌بینی ما برای مصرف امسال مشترکان برق، ۵۰ هزار مگاوات بوده که دو هزار مگاوات اختلاف بین تولید و مصرف وجود دارد که باید با تدابیری جبران شود.

وی با بیان اینکه ۷۰۰ مشترک صنعتی با مصرف بیش از ۲۰۰کلیو وات در استان داریم، افزود: سال گذشته مصرف برق صنایع در کشور ۴۶ هزار مگاوات بوده که پیش بینی می شود امسال به ۵۰ هزار مگاوات برسد.

جعفری با اشاره به  کسب رتبه مازندران در ۳۲ شرکت توزیع برق کشور گفت: فرهنگ درست مصرف کردن در استان در حال نهادینه شدن است.

در پایان این مراسم از ۸۸ واحد صنعتی که در مصرف برق صرفه جویی کردند، تجلیل شد./تسنیم

 

/انتهای خبر

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو