کد خبر: 58046

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۴/۳۱ - ۹:۲۵

مدیرعامل شرکت گاز مازندران خبرداد :

احداث خط لوله گاز دامغان به نکاء به پایان رسید / افتتاح تا ۱۰ روز آینده

به گزارش تیتر 3: مدیرعامل شرکت گاز مازندران گفت : احداث خط لوله گاز دامغان به نکاء به پایان رسیده و تا 10 روز آینده ...

به گزارش تیتر ۳: مدیرعامل شرکت گاز مازندران گفت : احداث خط لوله گاز دامغان به نکاء به پایان رسیده و تا ۱۰ روز آینده به بهره برداری خواهد رسید .

محمد اسماعیل ابراهیم زاده با بیان اینکه هم اکنون منتظر تعیین محل افتتاح و تعیین زمان از سوی وزارت نفت و شرکت ملی گاز ایران هستیم ، افزود : احداث این خط کمبود گاز مورد نیاز استانهای سمنان ، گلستان ، مازندران ، خراسان شمالی ، خراسان رضوی و خراسان جنوبی رفع می شود .

وی تصریح نمود : این خط انتقال استراتژیک بوده و با بهره برداری از آن در هفته دوم مرداد میتواند استمرار و پایداری گاز مازندران در تمام فصول سال خصوصا در زمستان که مردم شریف مازندران نگرانی افت فشار گاز را داشته اند برطرف کند .

ابراهیم زاده با اشاره به اینکه در این مسیر ۱۰۵ روستای چهاردانگه ، شهر کیاسر ، کارخانه سیمان کیاسر و ۵۶ روستا منطقه دودانگه و شهر فریم از نعمت گاز طبیعی بهره مند خواهند شد ، افزود : با تقویت خط تغذیه این مسیر ، رونق و کسب و کار و اشتغال را بهمراه دارد که چنانچه سرمایه گذاری در زمینه پتروشیمی که خوراک اصلی آن گاز طبیعی میباشد مهیا شود میتوانیم گاز آن را تامین کنیم .

مدیرعامل شرکت گاز مازندران اظهار داشت : این خط ۳۰ میلیون متر مکعب گاز بصورت ۲۴ساعته برای مازندران تامین خواهد کرد که در صورت عدم تامین گاز از سوی گلستان و گیلان به تنهایی تامین گاز در سردترین زمان که دما( ۱۵-) میباشد را برای مردم مازندران تامین خواهد کرد.

وی بیان کرد : این پروژه در دولت هشتم و نهم آغاز شد ولی متاسفانه علیرغم درآمدهای نفتی کار انجام نشده بود و در دولت تدبیر و امید و دستور ریاست محترم جمهور و وزارت نفت پیشنهاد به شورای عالی اقتصاد در سال ۹۳ به مبلغ ۱۰۰۰میلیارد تومان مصوب گردید .

ابراهیم زاده عنوان کرد : از سال ۹۳ با نگاه به آینده و برنامه محور دولت و وزارت نفت و شرکت ملی گاز ایران و همکاری و همدلی مسئولین استان مازندران ، استاندار ، معاونین و دستگاهـهای اجرایی ، منابع طبیعی ، محیط زیست ، میراث فرهنگی، راهداری و… خصوصا همکاری خوب دادستان و معاون وی و مردم خوب و شریف مناطق قوشه – دامغان – کیاسر – ساری و نکاء این خط به بهره برداری میرسد.

وی در پایان با بیان اینکه این پروژه ملی هدیه دولت تدبیر و امید ( وزارت نفت و شرکت ملی گاز ایران ) به مردم ولایتمدار و سخت کوش و صبور استان مازندران می باشد ، اظهار داشت : در تمام طول تاریخ انقلاب اسلامی ، مردم فداکار و همیشه حاضر در صحنه بودند و به خاطر امام ، شهدا و منویات رهبری از هیچ کوششی دریغ ننموده اند .

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو