کد خبر: 3306

تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۰۲/۲۰ - ۸:۱۹

احداث بیمارستان ۱۰۰۰ تخت خوابی در ساری

  شرق پرس:  ربیع فلاح جلودار صبح شنبه در نشست مسئولان بخش بهداشت و درمان استان با عنوان اینکه امسال سال طلایی ...

 

ربیع فلاح از پیگیری برای ساخت بیمارستان هزار تختخوابی در مرکز استان خبر داد.

 

شرق پرس:  ربیع فلاح جلودار صبح شنبه در نشست مسئولان بخش بهداشت و درمان استان با عنوان اینکه امسال سال طلایی در حوزه ساخت بیمارستان است، بیان داشت: شش بیمارستان توسط راه و شهرسازی در استان در دست ساخت است.

وی با اشاره به اجرای طرح تحول سلامت از تخصیص سه هزار میلیارد ریال به این بخش خبر داد و گفت: این رقم تا پایان سال افزایش می یابد.

قاسم جان بابایی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران نیز به تهیه بسته حمایتی ویژه برای ۱۵ بیماری صعب العلاج و سرطانی در طرح تحول سلامت اشاره کرد.

وی نبود رویکرد سیستماتیک نسبت به ارزیابی تکنولوژی در حیطه سلامت، محدودیت منابع مالی علی رغم افزایش درآمد ناخالص ملی،  وجود اقشار بدون پوشش بیمه ، نابرابری دسترسی به خدمات سلامت، پایین بودن کیفیت خدمات، کمبود رضایتمندی در بیماران را از دیگر چالشهای حوزه سلام در کشور عنوان کرد.

وی، با اشاره به اجرای طرح تحول نظام سلامت در کشور تصریح کرد: ارتقاء کیفیت خدمات سلامت و رضایتمندی جامعه، کاهش پرداختی بیماران بستری، ارتقاء کیفیت هتلینگ بیمارستان ها، ترویج زایمان طبیعی و حمایت از ماندگاری پزشکان در مناطق محروم از مهمترین  اهداف اجرای این برنامه است.

دکتر جان بابایی، در بخش دیگری از سخنانش، افزایش شهرنشینی، سالمندی و جهانی شدن تغییرات شیوه زندگی را ۳ تهدید و چالش مهم برای جامعه دانست و افزود: این عوامل الگوی بیماریها را نیز تغییر داده است.

به گزارش مهر، رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران، با بیان اینکه طرح تحول نظام سلامت طرحی مفید برای آحاد مردم جامعه است، گفت: همه با همکاری و همیاری یکدیگر برای اجرای مطلوب این طرح در استان و کشور تلاش کنیم.

 

/انتهای خبر

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو