کد خبر: 13566

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۸/۲۵ - ۱۰:۳۷

مدیر امور اراضی مازندران خبر داد

اجرای رایگان سنددار کردن زمین‌های کشاورزی در طرح کاداستر

مدیر امور اراضی مازندران گفت: اجرای طرح کاداستر و سنددار کردن زمین‌های کشاورزی رایگان است و دولت هزینه‌ای از کشاورزان دریافت نمی‌کند.

تیتر ۳: رضا دوستی ایرانی صبح امروز در جلسه مردمی درباره اجرای طرح کاداستر که در روستای حسین‌آباد شهرستان بهشهر برگزار شد، اظهار کرد: عملیات میدانی ۱۳ هزار هکتار از اراضی زراعی و باغی برای اجرای طرح کاداستر در این شهرستان در حال انجام است.

وی افزود: تاکنون اطلاعات توصیفی و عملیات نقشه‌برداری بیش از ۳ هزار هکتار از اراضی زراعی و باغی این شهرستان برای اجرای طرح کاداستر در شهرستان بهشهر انجام شده است.

مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی مازندران با بیان اینکه امروزه یکی از اولویت‌های کلان کشورهای در حال توسعه، رسیدن به توسعه پایدار به ویژه در بخش کشاورزی است، ادامه داد: ایجاد سامانه اطلاعات مکانی از اراضی زراعی و باغی  لازمه توسعه و برنامه‌ریزی صحیح در بخش کشاورزی و اجرای کشاورزی دقیق در هر کشوری است.

دوستی خاطرنشان کرد: اجرای طرح کاداستر و شناسایی وضعیت کاربری اراضی کشاورزی مناطق مختلف برای تثبیت و صدور اسناد مالکیت گامی اساسی در راستای بهبود وضعیت اراضی زراعی و باغی کشور است.

وی بیان کرد: برای اجرای طرح کاداستر هماهنگی‌های لازم با کشاورزان، دهیاران و شورای اسلامی در روستای حسین‌آباد بهشهر انجام شد و مقررشد اجرای این طرح با هماهنگی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان و بخش خصوصی(مهندسین مشاور) و با نظارت مدیریت امور اراضی انجام شود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بهشهر ادامه داد: اجرای طرح کاداستر در این شهرستان، تاکنون در ۱۰ روستا از حوزه دهستان کوهستان آغاز به‌کار شد و عملیات میدانی و نقشه‌برداری ۱۳ هزار هکتار از اراضی کشاورزی در حال انجام است.

وی اضافه کرد: کاداستر طرحی پنج ساله است که این طرح از سال گذشته برای سنددار کردن اراضی در استان آغاز شده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بهشهر خاطرنشان کرد: اجرای این طرح رایگان است و دولت هزینه‌ای از کشاورزان دریافت نمی‌کند.

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو