کد خبر: 11563

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۸/۰۳ - ۱۷:۰۰

اجرایی شدن خدمات دندانپزشکی رایگان برای افراد زیر ۱۴ سال در مازندران

تیتر 3 » رئیس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی مازندران با تاکید بر توسعه زیرساخت‌های بیمارستانی استان گفت: مازندران از داشتن بیمارستان تخصصی اطفال محروم است.

دندانپزشکی

به گزارش تیتر ۳، قاسم جان بابایی اظهار داشت: طرح تحول سلامت از سال ۹۳ در کشور و استان کلید خورده تا بتواند آرامشی را در مردم در فضای بیمارستانی ایجاد کند.

وی افزود: این طرح با قوت فعالیت خود را شروع کرده و به یکباره انبارهای دارویی بیمارستان‌ها تکمیل شد و تعهد برای تامین دارو برای بیماران در بیمارستان‌ها ایجاد شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اشاره به اینکه ۴۸ میلیارد تومان برای هتلینگ ۲۳ بیمارستان استان هزینه کردیم، تصریح کرد: تمام سیستم‌های تاسیساتی بیمارستان‌های استان در راستای طرح تحول سلامت نوسازی شده است.

جان بابایی با بیان اینکه در حوزه درمان اقدامات مفیدی در راستای ساخت کلینیک‌های ویژه اجرایی شده است، افزود: ۷ کلینیک ویژه در شهرستان‌های استان تا اواخر پاییز امسال بهره‌برداری می‌شود.

وی با اعلام اینکه زایشگاه‌های جدید با فناوری پیشرفته ایجاد شده است، گفت: در حوزه بهداشت نیز فعالیت‌های موثری در راستای طرح تحول سلامت در مازندران ایجاد شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اشاره به اینکه ساخت خانه‌های بهداشت روستایی در مازندران به سرعت تکمیل شده است، افزود: خدمات دندانپزشکی رایگان برای افراد زیر ۱۴ سال در مازندران اجرایی شده است.

وی با بیان اینکه اقداماتی که در حوزه بهداشت در مازندران انجام شده بیشتر از درمان است، گفت: ۲۷ مرکز بهداشتی در روستاهای استان تا پایان آذر ماه افتتاح می‌شود.

جان بابایی با اشاره به اینکه از محل طرح تحول سلامت روزانه ۱۰۰ تا ۱۵۰ هزار تومان برای هر بیمار در بیمارستان‌های استان هزینه می‌شود، افزود: ممکن است هنوز کرامت بیماران در بیمارستان‌های مازندران حفظ نشود و از این بابت از مردم عذرخواهی می‌شود.

وی با بیان اینکه ۲۰۰۰ تخت در بیمارستان‌های مازندران نیاز داریم، افزود: مازندران هنوز از داشتن بیمارستان اطفال مستقل محروم است.

جان بابایی از آغاز ساخت ۱۲ اورژانس در سطح استان خبر داد و گفت: بزرگترین اورژانس استان در بیمارستان امام خمینی (ره) ساری در حال ساخت است.

وی با تاکید بر تامین منابع طرح تحول سلامت افزود: وزارت رفاه و نظام بیمه‌ای باید در خدمت طرح تحول سلامت بیاید و هم اکنون کارکنان و پزشکان دانشگاه علوم پزشکی مازندران و بابل بالغ بر ۶۵۰ میلیارد تومان از بیمه‌ها طلب دارند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با بیان اینکه رابطه مالی پزشک و بیمار در بیمارستان‌ها از طریق طرح تحول سلامت به حداقل رسیده است، افزود: تداوم طرح تحول سلامت مطالبه همه بیماران و نظام پزشکی استان است.

جان بابایی با اشاره به اینکه بالگرد جدید اورژانس مازندران با اعتباری معادل ۱۹ میلیارد تومان خریداری شده است، افزود: به‌زودی این بالگرد تحویل اورژانس مازندران می‌شود.

اصلاح نظام الگوی تغذیه

محسن اعرابی با اشاره به اینکه رژیم غذایی مناسبی در استان نداریم، گفت: طرح تحول بهداشت به دنبال اصلاح نظام الگوی تغذیه در استان است.

وی با بیان اینکه با کمبود کارشناس تغذیه مواجه هستیم، افزود: به دنبال راه‌اندازی رشته کارشناسی تغذیه در دانشگاه علوم پزشکی هستیم.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اشاره به اینکه در حوزه سلامت روان خدمت مستقیمی در نظام بهداشتی نداشتیم، گفت: اضطراب و افسردگی شایع‌ترین این خدمات بوده است.

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو