کد خبر: 674

تاریخ انتشار: ۱۳۹۲/۱۱/۲۳ - ۷:۵۸

ابراز نگرانی وزیر جهاد کشاورزی از کاهش ذخایر خزر

   وزير جهاد كشاورزي گفت: اميدواريم با پيگيري صورت گرفته، اجراي پروژه هاي پرورش ماهيان خاوياري گسترش يابد و با برنامه ريزي انجام ...

 

 

 وزیر جهاد کشاورزی گفت: امیدواریم با پیگیری صورت گرفته، اجرای پروژه های پرورش ماهیان خاویاری گسترش یابد و با برنامه ریزی انجام شده، در آینده نزدیک شاهد عرضه خاویار مازندران در سطح جهانی باشیم.

به گزارش شرق پرس به نقل از روابط عمومی استانداری، محمود حجتی، وزیر جهاد کشاورزی که به منظور بازدید از طرح ها، پروژ ها و بررسی خسارات وارده به بخش کشاورزی، ساعاتی پیش وارد مازندران شد، در بازدید از پرورش ماهیان خاویاری قره برون در ساحل چپکرود جویبار، بر راه اندازی فاز اول این پروژه تاکید کرد و خواستار توجه ویژه مسوولین در جهت راه اندازی هر چه سریع تر این طرح شد.

وی هم چنین اجرا و بهره برداری از این طرح را، موجب شکوفایی منطقه دانست و تصریح کرد: این پروژه به عنوان بزرگ ترین پروژه پرورش ماهیان خاویاری در ساحل با استفاده از آب دریا در خاور میانه می باشد، که نقش به سزایی در اشتغال زایی مولد، توسعه پایدار کشاورزی، پایداری تولید و تامین امنیت غذایی کشور دارد.

وزیر جهاد کشاورزی خاطر نشان ساخت: ذخایر دریای خزر سال به سال کمتر شده است و امیدواریم با پیگیری صورت گرفته از سوی مسوولین و فعالان بخش خصوصی، اجرای پروژه های پرورش ماهیان خاویاری گسترش یابد و با برنامه ریزی انجام شده، در آینده نزدیک شاهد عرضه خاویار مازندران در سطح جهانی باشیم.

در ادامه مجری طرح، ضمن تقدیر از حمایت استاندار و مسوولین سازمان جهاد کشاورزی در ارایه تسهیلات برای راه اندازی این طرح، خواستار حمایت بیشتر مسوولین برای بهره برداری از این پروژه بزرگ شد.

پرورش ماهیان خاویاری قره برون در زمینی به مساحت هشت هکتار در ساحل چپکرود جویبار قرار دارد که ظرفیت تولید ۲۵۰ تن گوشت ماهی خاویار و سه تن خاویار دارد.

در این بازدید که استاندار، معاون برنامه ریزی و اشتغال استاندار و مدیران استانی، وزیر جهاد کشاورزی را همراهی می کنند، حجتی ضمن بازدید از دیگر پروژه های بخش کشاورزی، در ادامه از دیگر بخش های کشاورزی در غرب مازندران بازدید خواهد نمود.

 

/انتهای خبر

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو