کد خبر: 9450

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۷/۱۱ - ۱۳:۴۹

آیت الله یزدی : شکستن حریم قم پذیرفتنی نیست

تیتر 3 » قم - رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان اینکه برگزار کنندگان کنسرت در قم حریم این شهر را شکستند، گفت: شکستن حریم قم مثل شهرهای دیگر نیست.

آیت الله یزدی

به گزارش تیتر ۳ » آیت الله محمد یزدی قبل از ظهر یکشنبه در نشست خبری که در دفتر جامعه مدرسین حوزه علمیه قم برگزار شد، با انتقاد شدید از برگزاری کنسرت طی روزهای گذشته در قم، گفت: برگزار کنندگان این برنامه حرمت حرم کریمه اهل بیت(ع)، مراجع تقیلد و حوزه علمیه را شکستند.

وی با تأکید بر اینکه جامعه مدرسین واکنش خود را نسبت به این مسئله نشان داده است، گفت: مسائلی را که مطرح می‌کنم مربوط به شخص من است و واکنش جامعه مدرسین نیست.

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان اینکه وزیر ارشاد احیاگر کنسرت در کشور است، گفت: من ناصحانه به شما می‌گویم که ادامه این روند موجب کاهش مقبولیت دولت است.

وی با بیان اینکه و رئیس جمهور در این زمینه به وزیر خود تذکر دهد، گفت: وزیر ارشاد چندی قبل در برنامه هنری که با حضور هنرمندان کشورهای مختلف برگزار شده بود اعلام کرده که تئاتر خیابانی موجب ایجاد صلح در بین اقوام مختلف خواهد شد در حالی که این شیوه صحیح نیست و باعث گسترش فساد و بی‌حجابی در کشور می‌شود.

آیت الله یزدی با اشاره به اینکه فیلم برگزاری کنسرت در قم را دیده است، گفت: کسی حق ندارد عذرخواهی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم را بپذیرد زیرا شکستن حریم قم مثل شهرهای دیگر نیست.

زمان مسابقه ایران و کره تغییر کند

وی در بخش دیگری از سخنان خود با انتقاد از برگزاری مسابقه فوتبال ایران و کره در روز تاسوعا گفت: وزیر ورزش و جوانان برای تغییر زمان بازی اقدام کند.

استاد حوزه علمیه قم با بیان اینکه ما هرچه داریم از اهل بیت(ع) و تاسوعا و عاشورا است، گفت: هرچند می دانم برای تغییر زمان این بازی تلاش های بسیاری شده است و حتی گفته‌اند قبل از مسابقه عزاداری خواهیم کرد ولی شرایط ورزشگاه به شکل دیگری خواهد بود.

وی افزود: حتی اگر این مسابقه حذف شود خسارت و ضرری که از این جهت به کشور وارد می‌شود در برابر احترام به عاشورا و تاسوعا بسیار اندک است.

برچسب ها: ,
ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو