کد خبر: 14741

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۹/۰۶ - ۱۶:۴۴

آیت الله فاضل استرآبادی درگذشت

تیتر 3 » ظهر امروز آیت الله فاضل در سن 81 سالگی درگذشت.

آیت الله فاضل
به گزارش تیتر ۳ » آیت الله فاضل از علمای صاحب نام مازندران در پی خونریزی شدید مغزی از پنج شنبه هفته گذشته در بیمارستان شهید بهشتی بابل بستری شده بود.
ستاد برگزاری مراسم رحلت آیت الله فاضل، زمان تشییع پیکر این فقیه برجسته را ۹ صبح دوشنبه هشتم آذر اعلام کرد.
پیکر این عالم وارسته از امام زاده قاسم بابل به سمت میدان شهید بزاز این شهر و سپس مدرسه علمیه فیضیه مازندران تشییع و پس از آن برای خاکسپاری به نجف اشرف منتقل خواهد شد.
آیین وداع با پیکر آن عالم فقید ساعت ۱۹ یکشنبه هفتم آذر در مدرسه علمیه فیضیه مازندران برگزار می شود.
در پی رحلت عالم ربانی آیت الله فاضل (ره) مدارس علمیه مازندران فردا یکشنبه تعطیل است.
مدیر حوزه های علمیه مازندران در اطلاعیه ای ضمن تسلیت درگذشت آیت الله فاضل موسس مدرسه علمیه فیضیه مازندران، حوزه های علمیه سراسر استان را فردا یکشنبه هفتم آذر تعطیل اعلام کرد.
آیت الله فاضل فرزند مرحوم آیت الله شیخ نجف علی فاضل استر آبادی و متولد سال ۱۳۱۴ هجری شمسی در نجف اشرف بود که دروس مقدماتی علوم اسلامی را در مازندران ، نزد پدر و  آیت الله حاج شیخ محمد کوهستانی (پدر همسرش) فرا گرفت و در ادامه به حوزه علمیه نجف اشرف عزیمت کرد و درس های سطوح عالی را نزد استادان برجسته آن حوزه همچون حاج شیخ مجتبی لنگرانی و حاج شیخ صدرا بادکوبه‌ای آموخت و در سال ۱۳۲۶ به همراه والدینش به ایران آمد و پس از کسب مدارج عالی حوزوی، در سال ۱۳۶۴ حوزه علمیه فیضیه مازندران را در روستای سلطان محمد طاهر  بابل تاسیس کرد و طلاب فاضلی را تربیت و به جامعه اسلامی تحویل داد.
از آن عالم ربانی آثار ارزشمندی تألیف شده که راهنمای لمعه، دعا و نیایش، سه مقاله پیرامون عاشورا، اربعین و نوروز و نیز کتاب عاشورا؛ انگیزه، شیوه و بازتاب از جمله این تالیفات است .
همچنین نگاهی به شخصیت و حقوق زن در اسلام و سایر ملل، فلسفه تفاوتهای زن و مرد در حقوق اسلامی، تحلیل مبنای تاریخی اربعین حسینی، شیوه تألیف و سبک فقهی کتاب مجمع الفائده و البرهان، نگاهی به کتاب الحدائق الناظره شیخ مفید ، نوسازی فقه شیعه در دو جلد ، شخصیت و جایگاه علامه حلی (ره) در فقه و نگاهی به کتاب نفیس جواهر الکلام مقاله هایی است که آیت الله فاضل در طول دوران زندگی به رشته تحریر در آورده است.
ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو