کد خبر: 1710

تاریخ انتشار: ۱۳۹۲/۱۲/۲۶ - ۱۲:۴۳

آیت الله طبرسی: مازندران فقر پنهان دارد

  به گزارش شرق پرس، امام جمعه ساری اظهار داشت : با وجود این همه سرمایه الهی ، بیش از 62 هزار خانوار ...

 

نماینده ولی فقیه در مازندران روز دوشنبه در سیزدهمین جلسه شورای هماهنگی رفاه اجتماعی دستگاه های اجرایی مازندران در ساری به ظرفیت های فراوان استان در بخش های مختلف اشاره کرد و افزود : به رغم این همه مواهب الهی، متاسفانه استفاده بهینه از آن نشده است.

 

به گزارش شرق پرس، امام جمعه ساری اظهار داشت : با وجود این همه سرمایه الهی ، بیش از ۶۲ هزار خانوار با ۱۰۶ هزار نفر جمعیت در مازندران تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) قرار دارند که این آمار خود نشان از فقر استان دارد.

وی افزود : امید است در سال جدید دولت تدبیر و امید با برنامه ریزی مدون و مساعدت بیشتر از این استان نسبت به دیگر مناطق ، اقدامات مفید و موثری در جهت رفع معضلات بویژه فقر صورت دهد.

طبرسی خطاب به اعضای شورای هماهنگی رفاه اجتماعی دستگاه های اجرایی مازندران گفت : کار شما با سایر ادارات و دستگاه ها متفاوت است زیرا با انسان های نیازمند و محروم سر و کار دارید و در واقع کار شما به نوعی نزد خداوند منان دارای قرب و منزلت و اجر معنوی است.

وی افزود : کار شما سخت است چون با انسان های عاطفی و احساسی سر و کار دارید و باید سعی کنید با تعامل و همدلی بیشتر و صبر و استقامت در جهت رفع مشکلات افراد نیازمند تلاش نمایید و یقین داشته باشید فعالیت و عملکرد شما هرگز فراموش نخواهد شد و دعای خیر انسان های نیازمند بدرقه راهتان خواهد بود.

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری گفت : نعمت امنیت ، ولایت ، وحدت و همدلی را باید قدر دانست زیرا خداوند متعال ناظر اعمال همه انسان ها است.

مدیرکل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی مازندران هم در این نشست گفت : در حال حاضر ۱۱ دستگاه اجرایی استان با شورای هماهنگی رفاه اجتماعی در جهت رفع مشکلات نیازمندان جامعه همکاری دارند.

ˈ علی بابایی کارنامی ˈ نقش فعالیت و عملکرد اعضای این شورا را در تحقق اقتصاد مقاومتی کلیدی ارزیابی کرد و افزود : رفع بیکاری ، ایجاد اشتغال ، ارائه خدمات بهداشتی و درمانی، پرداخت تسهیلات بانکی و ارائه خدمات رفاهی و پشتیبانی به کارگران و بازنشستگان از جمله اقدامات شورای هماهنگی رفاه اجتماعی دستگاه های اجرایی است.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون یک میلیون و ۷۰۰ هزار نفر تحت حمایت اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران قرار دارند ، ادامه داد : از این تعداد ۲۱۲ هزار نفر افراد بازنشسته و یکصد هزار نفر کارفرمایان واحدهای تولیدی ، صنعتی و صنفی هستند.

بابایی کارنامی گفت : در سال جاری ۲۱۰ نفر از کارفریان این واحدها که با مشکل شدید مالی مواجه بودند با حمایت های مالی این شورا پشتیبانی شدند.

وی افزود : امسال ۶۱۰ میلیارد ریال از طریق بانک رفاه برای تولیدکنندگان استان و ۱۸۰ میلیارد ریال هم برای خود اشتغالی برای یکهزار و ۹۰۰ نفر اختصاص یافت که همه این رقم جذب و پرداخت شد.

قائم مقام کمیته امداد امام خمینی (ره) مازندران هم در این نشست گفت : در حال حاضر بیش از ۶۲ هزار خانوار نیازمند به استعداد ۱۰۶ هزار نفر تحت حمایت این نهاد قرار دارند و ماهیانه ۳۰ میلیارد ریال مستمری نقدی به آنان پرداخت می شود.

ˈ تیمور طهماسب پور ˈ آمار نیازمندان زیر پوشش این نهاد را شناور توصیف کرد و افزود : علت این است که تعدادی از این افراد برای مدت خاصی تحت پوشش قرار می گیرند و تعدادی هم بنا به شرایط و از کارافتادگی دائم از جمله کهولت سن از خدمات حمایتی به طور مستمر استفاده می کنند.

وی ادامه داد : امسال تا کنون شش هزار و ۴۰۰ طرح خوداشتغالی از سوی کمیته امداد مازندران برای نیازمندان تحت حمایت اجرا شد و ۸۰۰ نفر هم از برای کاریابی به دستگاه های اجرایی استان معرفی و مشغول کار شدند.

طهماسب پور یکی از رویکردهای مهم کمیته امداد را توانمندسازی نیروهای تحت حمایت معرفی کرد و گفت : افراد تحت حمایت که در طرح های خود اشتغالی مشارکت دارند پس از پنج سال به مرور زمان از چتر حمایتی کمیته امداد امام خمینی (ره) خارج می شوند.

وی افزود : تا کنون شش هزار نفر از افراد تحت حمایت این اداره کل از مراکز دانشگاهی و علمی فارغ التحصیل و جذب بازار کار شدند.

او ادامه داد : هم اکنون هشت هزار نفر دانش آموز و سه هزار نفر دانشجو تحت حمایت اداره کل کمیته امداد امام خمینی (ره) مازندران قرار دارند./ایرنا

 

/انتهای خبر

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو