کد خبر: 1259

تاریخ انتشار: ۱۳۹۲/۱۲/۱۲ - ۱۶:۳۰

آیت الله جباری: سرمایه گذاری در شرق مازندران نیاز به حمایت مسئولان

  به گزارش شرق پرس، آیت‌الله سید صابر جباری در جلسه شورای اداری بهشهر بر لزوم مطالعه برای اجرای بهتر مراحل بعدی پرداخت ...

 

 

عضو مجلس خبرگان رهبری از مسئولان استان خواست تا از سرمایه گذاری در شرق مازندران حمایت کنند.

 

به گزارش شرق پرس، آیت‌الله سید صابر جباری در جلسه شورای اداری بهشهر بر لزوم مطالعه برای اجرای بهتر مراحل بعدی پرداخت سبد کالا تاکید کرد .

وی افزد: دسته بندی منظم تر مردم بر اساس حروف الفبا و یا معرفی مراکز توزیع بیشتر این موارد غذایی، از شلوغی های فراوان و اتلاف وقت مردم در این صف ها جلوگیری می کند.

جباری از آغاز قریب الوقوع عملیات ساخت تله کابین بهشهر ابراز رضایت کرد و گفت: استفاده درست و صحیح از ظرفیت های گردشگری و تاریخی بهشهر می تواند بخش زیادی از مشکل بیکاری منطقه را برطرف کند.

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری گفت: توجه به برنامه ریزی در استفاده صحیح و اصولی از بودجه های شهری دراجرای طرح ها و پروژه های عمرانی ضروری است.

جباری افزود: بارها دیده شده برخی طرح ها در شهر اجرایی می شود اما پس از گذشت مدت زمانی کوتاه، تخریب و طرح دیگری جایگزین آن می شود.

وی بیان کرد  این سو مدیریت ها سبب اتلاف بودجه و هزینه شده و لازم است با بررسی دقیق تر و استفاده از نظرات کارشناسان ، از هدف رفت آن جلوگیری کرد.

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری بر لزوم معرفی هر چه بیشتر مشاهیر و علمای منطقه تاکید کرد و گفت: شهید هاشمی نژاد، از علما و بزرگان بهشهر بوده اما تاکنون آن گونه که شایسته شان و منزلت این شهید بزرگوار بوده، برای معرفی وی تلاش نشده است.

فرماندار بهشهر نیز گفت: اجرای  طرح های پالایشگاه و تله کابین بهشهر، بخش زیادی از مشکل بیکاری جوانان منطقه را برطرف می کند.

محمدتقی نورزاد افزود: ساخت مرحله نخست پالایشگاه بهشهر از مدتی قبل آغاز شده و مطابق وعده سرمایه گذار در کمتر از ۲۰ ماه دیگر به بهره
برداری خواهد رسید.

وی بیان کرد: پالایشگاه بهشهر حدود دو هزار فرصت شغلی مستقیم ایجاد می کند که با تکمیل و راه اندازی تمام مراحل این واحد بزرگ صنعتی، بخش زیادی از دغدغه کمبود فرصت های شغلی پایدار در منطقه از بین خواهد رفت.

فرماندار بهشهر به اجرای طرح تله کابین بهشهر اشاره کرد و گفت: عملیات ساخت این طرح گردشگری و توریستی روز جمعه و با حضور مسئولان استانی و شهرستانی اغاز می شود.

نورزاد گفت: سرمایه گذار بخش خصوصی این طرح، ۸۰۰ میلیارد ریال سرمایه خود را برای اجرای طرح هایی که می تواند موجب جذب گردشگر شود هزینه خواهد کرد و برای ۵۰۰ نفر به طور مستقیم و پایدار شغل ایجاد خواهد شد.

وی به برخورداری بهشهر از آثار متعدد تاریخی و طبیعی اشاره کرد و گفت: باید بتوانیم با اجرای طرح های مناسب ، از این قابلیت ها برای کمبودهای شهرستان به خصوص حل مشکل بیکاری جوانان استفاده کنیم.

فرماندار بهشهر بیان کرد: توجه به ظرفیت های گردشگری و تفریحی منطقه و استفاده مطلوب از سرمایه بخش خصوصی، زمینه ایجاد تحول اقتصادی در شهرستان و بازگشت رونق به زندگی مردم را فراهم می کند.

نورزاد افزود: در بهشهر امکانات و قابلیت های گردشگری فراوانی وجود دارد که اگر به طور صحیح از این امکانات استفاده شود، بخش زیادی از مشکل بیکاری جوانان شهرستان برطرف می شود.

فرماندار بهشهر به آبگیری سد گلورد در سال ۹۳ اشاره کرد و گفت: بهره برداری از سد گلورد‌، کشاورزی منطقه شرق مازندران را متحول کرده، سبب افزایش تولیدات کشاورزی می شود.

نورزاد افزود: آبگیری این سد، مشکل کمبود آب زمین های کشاورزی پایین دست را برطرف کرده و زمین های موجود در این مناطق را از بی آبی نجات خواهد داد.

وی بیان کرد: زمینه های لازم برای استفاده مطلوب از سرریز آب این سد در حال انجام بوده و با احداث کانال های انتقال آب در مناطق پایین دست شهرستان، آماده استفاده مطلوب از منابع آبی این سد هستیم.

تسنیم

 

/انتهای خبر

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو