کد خبر: 57296

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۴/۲۶ - ۱۲:۲۳

آیین نمادین افتتاحیه پروژه مهر ۹۶

به گزارش تیتر 3: معاون مدير كل آموزش و پرورش استان در آيين افتتاحيه پروژه مهر 96 در هنرستان شهيد هاشمي نژاد ناحيه يك ساري ...

به گزارش تیتر ۳: معاون مدیر کل آموزش و پرورش استان در آیین افتتاحیه پروژه مهر ۹۶ در هنرستان شهید هاشمی نژاد ناحیه یک ساری گفت : مهمترین رکن نظام تعلیم و تربیت مدرسه هست عوامل مدرسه تاثیر گذار در تربیت و تغییر رفتار هستند.

«میر شفیعی» در این آیین گفت :مدرسه سیستم یادگیرنده است یعنی همه افراد در حال یادگیری هستند معلم یاددهنده نیست خودش هم در حال یادگیری است .

وی گفت :مایک سندداریم بنام سند تحول بنیادین در نظام تعلیم وتربیت توسط مقام معظم رهبری به هر سه قوه ابلاغ شده بود.

ما میخواهیم انسانهایی تربیت کنیم که انتهایش به حیات طیبه برسند یعنی یک انسان مسئول در قبال خود ،جامعه انسانی ، محیط و خالق خودش .

وی ادامه داد: خروجی نظام تربیت چهارارتباط باید اتفاق بیفتد چهار رابطه باید درست بشود اگر درست شد یعنی نتیجه مطلوب همان حیات طیبه که مد نظر دین ماست و هم در سند تحول آمده است .ارتباط انسان با خودش ، ارتباط با افراد دیگر و جامعه ، ارتباط با مخلوقات عالم ، ارتباط با خالق خود .

معاون آموزش وپرورش استان گفت: خیلی دنبال شعار نگردیم دنبال این بگردیم که چه چیزی را عمل نکرده ایم و چه چیزی را باید عمل کنیم ما یک سندداریم بنام سند تحول ،اولین راهکاری که در این سند آمده است تدوین ،طراحی و اجرای برنامه درسی است . هرچه در نظام تعلیم و تربیت اتفاق بیفتد از مدرسه و از حیاط مدرسه انسانی که خارج می شود و به خیابان می آید رفتارش آنچه که مد نظر هست در برنامه درسی دیده شده است.

میرشفیعی اظهار داشت : آسیب هایی که در اجرای برنامه درسی داریم این است که واحد های داخل آموزش و پرورش جزیره ای عمل می­ کنند، اگر هدف برنامه درسی باشد همه تلاش می­ کنند هماهنگ باشند، نظام تربیت باید به سمت عدالت محوری برود و برابر سازی فرصتها ،اگر ما می خواهیم به فرصت برابر برسیم باید روی برنامه درسی که راهکاراول سند تحول است تمرکز بیشتری بکنیم.

میر شفیعی اظهار داشت: :در پروژه مهر ما می خواهیم فضای مدرسه ها را برای اول مهر آماده کنیم دانش آموزی که به مدرسه می آید در چهار چوب برنامه درسی به یک هدف برسد. مهمترین رکن نظام تعلیم و تربیت مدرسه هست عوامل مدرسه تاثیر گذار در تربیت و تغییر رفتار هستند. مدیر در مدرسه رهبری مجموعه رابرعهده دارد و هدایت میکند این مجموعه را تا خروجی اش شود حیات طیبه .

از نگاه نظام تعلیم و تربیت و سند تحول مدیر می شود رهبر هدایت ، رهبر برنامه درسی .کل محوریت نظام تعلیم و تربیت برنامه درسی است و مدیر مدرسه رهبر برنامه درسی است .

با این شعاری که ایجاد کردیم دو کار اتفاق می افتد ۱-تمرکز زدایی ۲- مدرسه محوری

وی در پایان گفت: ما می خواهیم مدرسه مناسب داشته باشیم مدرسه مناسب سازماندهی مناسب می خواهد امکانات و تجهیز مناسب می خواهد .ما می توانیم با امکانات ضعیف هم خدمات بهتری را ارائه دهیم و به سمت عدالت برویم .

ابتدا حامددیانی مدیر آموزش و پرورش ناحیه ضمن خیر مقدم گویی به مسئولین استانی و شهرستانی درآیین نمادین افتتاحیه پرو‍ژه مهر ۹۶ گفت: از سال ۱۳۸۲ تمامی فعالیت هایی که بعد از اتمام سال تحصیلی در آموزش و پرورش در حوزه ستادی و صف اتفاق بیفتد متمرکز می شود بر آماده سازی برای اول مهر سال آینده و بازگشایی سال تحصیلی بعدی .

وی گفت: همه ی تلاش هایی که در باب ساماندهی نیروی انسانی ، برنامه ریزی های آموزشی ، فرهنگی پرورشی ، درسی ، فضا ، تعمیر و تجهیز ، مالی و…. اتفاق می افتد همه منعطف برای آماده شدن در اول مهرمی باشد که در کارگروههای چند گانه طبق دستورالعمل و آیین نامه های متفاوت این فعایت ها انجام می شود .

دیانی گفت :در مدارس مدیران روسای پروژه مهر هستند آنچه مهم است باید یک جهت دهی و ساماندهی کلی در مورد این فعالیتها ا داشته باشیم. امسال تمرکز بر برنامه درسی است و یکی از وظایف شا خص و مهم مدیران باید طراح اصلی برنامه های مدارس شان باشند .مدیرانی که دست شان در برنامه درسی پر ومسائل آموزشی را وجهه ی همت خود قرار می دهند مدرسه متعالی تری دارند .

وی در پایان گفت: بخش عمده اختلاف سطحی که بین مدارس وجود ارد بخاطر اختلاف نوع ظهور و بروز مدیران مدارس است .

در پایان از شعار استانی پروژه مهر ۹۶ و نماد پروژه مهر آموزش و پرورش ناحیه یک ساری   رونمایی شد.

 

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو