کد خبر: 5057

تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۰۴/۱۴ - ۴:۲۴

آلمان و برزیل در جمع ۴تیم/ کدامیک به فینال راه پیدا می کنند؟

آلمان؛ برنده بازی اروپایی در آمریکای جنوبیدر بازی نخست، فرانسه و آلمان در برابر هم صف آرایی کردند.در این دیدار ، هوملز در ...

 

شرق پرس: دو تیم قدرتمند آلمان و برزیل به مرحله نیمه نهایی مسابقات جام جهانی فوتبال ۲۰۱۴ رسیدند.

آلمان؛ برنده بازی اروپایی در آمریکای جنوبی

در بازی نخست، فرانسه و آلمان در برابر هم صف آرایی کردند.در این دیدار ، هوملز در دقیقه ۱۳ بازی توانست تک گل آلمان را به ثمر برساند.
در ادامه این دیدار و به ویژه در نیمه دوم ، هر چه فرانسوی ها حمله کردند، به در بسته خوردند و البته ضد حمله های مکرر آلمان ها هم فایده ای نداشت.

جام جهانی: برزیل و آلمان نیمه نهایی رسیدند

با این بازی، دو تیم تاکنون ۲۶ بار به مصاف هم رفته اند که فرانسه ۱۱ و آلمان (با احتساب نتایج تیم آلمان غربی) ۹ بار به پیروزی رسیده اند. دو تیم ۵ بار در جام جهانی با یکدیگر روبرو شده اند که هر ۵ بازی را آلمان برده است.

برزیل؛ برد سرنوشت ساز در خانه

اما در بازی دوم، برزیل میزبان با گل زودهنگامی که تیاگو سیلوا در دقیقه ۷ به ثمر رساند هواداران پرشمار خود را خوشحال کرد و با گل زیبایی که با ضربه آزاد در دقیقه ۶۸ توسط داوید اوئیز به دست آورد توانست به عنوان دومین تیم ، نام خود را در نیمه نهایی به ثبت برساند.

جام جهانی: برزیل و آلمان نیمه نهایی رسیدند

در این بازی، داور گل دقیقه ۶۵ کلمبیا را به دلیل آفساد بودن نپذیرفت. تک گل کلمبیا را جیمز رودریگز در دقیقه ۷۸ از روی نقطه پنالتی به ثمر رساند.

آلمان و برزیل؛ کدام حذف می شود؟

بدین ترتیب ، برزیل و آلمان در نیمه نهایی با همدیگر رقابت خواهند کرد تا یکی از این دو، شانس حضور در فینال را از دست بدهد.این اتفاق چهارشنبه ۱۸ تیر رخ خواهد داد. بازی این دو تیم ، ساعت ۳۰ دقیقه بامداد به وقت ایران انجام می شود.

اولین بار برزیل در سال ۱۹۵۰ میزبان جام جهانی بود و این بار دومی است که این کشور میزبان جام جهانی می‌شود. بعد از مکزیک، ایتالیا، فرانسه و آلمان برزیل پنجمین کشوری است که برای دومین بار میزبان جام جهانی می‌شود.
در اولین باری که برزیل میزبان بود، اروگوئه قهرمان شد و برزیلی ها در میان حسرت بی پایان شان دوم شدند. این بار هم برزیلی ها در نیمه نهایی به پست آلمانی هایی خورده اند که مدعی قهرمانی اند.
 دیدار آلمان و برزیل را شاید بتوان با عنوان “فینال زودهنگام” هم نامید.

ادامه رقابت های یک چهارم نهایی

در ادامه رقابت های یک چهارم نهایی ، “آرژانتین و بلژیک” به مصاف هم می روند (۱۴ تیر ساعت ۲۰:۳۰ به وقت ایران) و “هلند و کاستاریکا” با هم دیدار می کنند (۱۵ تیر ساعت ۳۰ دقیقه بامداد به وقت ایران) تا برندگان شان، دیگر دیدار نیمه نهایی را با هم برگزار کنند.

عصرایران

 

/انتهای خبر

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو