کد خبر: 12748

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۸/۱۸ - ۱۴:۰۸

سرگشاده/در نامه یک روستایی به رئیس جمهور عنوان شد:

آقای رئیس جمهور ،با حل معضل جلوی مهاجرت روستا به شهر را بگیرید

به استحضار میرساند اینجانب رمضانعلی امینی نیا ساکن روستای طالش سرا از توابع شهرستان رامسر استان مازندران بر خود لازم دانستم که با استماع سخنرانی...

تیتر ۳: 

محضر ریاست جمهور حضرت حجت الاسلام و المسلمین جناب دکتر حسن روحانی
سلام علیکم

باعرض احترام و ادب

به استحضار میرساند اینجانب رمضانعلی امینی نیا ساکن روستای طالش سرا از توابع شهرستان رامسر استان مازندران بر خود لازم دانستم که با استماع سخنرانی حضرتعالی بمناسبت روز عشایر و روستا که از طریق سیمای جمهوری اسلامی پخش گردید و مطالبی در باب توسعه روستا و عدم مهاجرت از روستا به شهر را مطرح کردید ، فلذا دلایلی که باعث مهاجرات روستائیان به شهر را موجب می شود به شرح ذیل الذکر تلخیصآ به استحضار برسانم .

۱- ریاست محترم جمهور ،حضرتعالی در سخنرانی فرمودید امروز تروریسم یک معضل جهانی است ، باید خدمت حضرتعالی عرض میکنم امروز اجرای طرح هادی در روستاها هم یک معضل روستائی می باشد .اجرای طرح هادی در روستاها بعنوان یک غده سرطانی شده که قشر جوان را از روستا به شهر مهاجرت داده است.
سوال که اینجا مطرح می شود اینست که آیا با این طرح نامبارک میتوان روستا را توسعه داد.

۲–پدری که پس از ازدواج فرزند خود زمینی با متراژ دویست متر مربع از زمین کشاورزی خود را به فرزند میدهد ولی فرزند برای گرفتن مجوز پروانه ساخت به ادارات ذیربط مثل بنیاد مسکن و غیره مراجعه کرده و مسئول مربوطه با جواب منفی مبنی بر اینکه قطعه زمینی چون داخل بافت نمی باشد و خارج از طرح هادی می باشد پروانه ساخت را نمی دهند .
آیا این جوان نباید از روستا به شهر و یا به حاشیه شهر مهاجرت کند ؟ و اگر مهاجرت نماید از آن تاریخ به بعد نباید با کارگری روزمزد میخواهد امرار معاش نماید؟

۳-ریاست محترم جمهور نماینده عالی حضرتعالی در استان مازندران جناب استاندار محترم بعضآ در مصاحبه مطبوعاتی که در هفته نامه های این استان منتشر می شود صراحتآ اعلام میکند هر گونه ساخت و ساز در زمین کشاورزی ممنوع میباشد .با این وصف آیا نباید از روستا به شهر مهاجرت کنند؟

۴-پدری با تلاش و عرق ریزی فرزند خود را برای تحصیلات عالیه دررشته حقوق،حسابداری،شیمی،مهندسی کشاورزی و غیره به دانشگاه می فرستد و با توجه به نبود شغل و عدم اشتغال مناسب مرتبط با رشته تحصیلی اش ، با اشتغال کاذب در حاشیه شهر امرار معاش می کنند آیا نباید از روستا به شهر مهاجرت کنند؟

۵-جوان تحصیلکرده دانشگاهی تلاش می کند که در روستا زندگی کند و ادامه دهنده همان شغل آبا و اجدادی خود یعنی دامداری وحشم داری باشد و با داشتن پنجاه راس حشم و دام از طریق منابع طبیعی برایش تشکیل پرونده قضائی و جرائم چند میلیونی و با داشتن سوء پیشینه در مراجع قضایی ثبت میگردد.
آیا این جوان نباید از روستا به شهر مهاجرت کند.

۶-ریاست محترم جمهور اگر به سفرهای استانی تشریف می برید ، فقط به گزارش عملکرد نماینده عالی خود جناب استاندار محترم گوش ندهید .
همانطوریکه وزیران محترم بعنوان نماینده حضرتعالی در شهرها دیدار با مردم و مسئولین دارند آیا بهتر نبود یک نماینده هم از طرف حضرتعالی در روستاها ، دیدار با مردم داشته باشد و از نزدیک با مشکلات مردم روستا و با معتمدین روستا آشنا شوند تا معتمدین روستا هم از بی مهری هایی که از جانب بعضی مسئولین صورت میگیرد گزارشی دریافت نموده و جهت استحضار و اقدام به سمع و نظرحضرتعالی برسانند.
آیا با این بی مهری ها نباید از روستا به شهر مهاجرت کنند؟

۷-ریاست محترم جمهور، وقتی درروستاهایی که با داشتن خانه بهداشت، بیمار با تجویز پزشک آمپول نسخه می شود و برای تزریق آمپول به خانه بهداشت مراجعه می کند ولی آن مرکز از تزریق آمپول خودداری می کند و می گویند مجوز تزریق آمپول را نداریم و بیمار برای تزیق یک آمپول باید کیلومترهاراه طی کند تا به مراکز درمانی شهر مراجعه کند و پس از تزریق آمپول مجددآ به روستا برگردد.
آیا نباید از روستا به شهر مهاجرت کنند.

۸-جناب آقای دکتر روحانی ، پدری که میخواهد فرزند خود را صاحب خانه کند برای فروش یک قطعه زمینی ، خریدار اول تحقیق میکند آیا قطعه زمین داخل بافت هست یا خیر و چون زمین کشاورزی هست از خرید ملک خودداری کرده و به بانک مسکن مراجعه می کنند می گویند مبلغ بیست میلیون تومان به مدت یکسال سپرده در بانک بگذارید و پس از یکسال مبلغ سی میلیون تومان دریافت نمائید حالا نه پدر و نه فرزند این مبلغ ذکر شده را ندارند آیا این فرزند نباید از روستا به شهر با منزل استیجاری مهاجرت نماید.

۹-بعضی از افراد مجبورند برای ساخت یک باب منزل مسکونی غیر مجاز بسازند وقتی دنبال آب ، برق و گاز میروند در هر اداره مربوطه جواب منفی میگیرد زیرا داخل بافت نبوده و خارج از طرح هادی می باشد و این فرد با گرفتن برق از همسایه خود و یا از چراغ نفتی میخواهد استفاده کند با مشاهده اینگونه بی مهری ها ،آیا افراد نباید از روستا به شهر مهاجرت کنند.

۱۰-اولیاء با داشتن دانش آموز ابتدائی و راهنمایی و با داشتن مدرسه در روستا و نداشتن معلم تمام زندگی کشاورزی خود دست کشیده و بخاطر یک دانش آموز ابتدائی یا راهنمایی به شهر مراجعه میکند آیا با این روند نباید از روستا به شهر مراجعه کند با توجه به اینکه دانش آموز وقتی دبیرستانی شد و با منزل استیجاری ادامه تحصیل نماید صراحتآ عرض میکنم تحصیلات دانش آموز روستایی بر میگردد به ۴۲ سال قبل و امروز اکثر مدارس راهنمایی و ابتدائی درب آن پلمپ شده است.

با این وضع آیا نباید از روستا به شهر مهاجرت کنند و با این روند میتوان روستا را توسعه داد.

۱۱-بعضآ سرمایه گذار برای ساخت پروژه تولیدی با داشتن وام های هنگفت فقط در حاشیه شهر ساخته میشود. چرا یک سرمایه گذار در روستا سرمایه گذاری نمی کند. بدلیل اینکه مجوز ساخت در زمینی کشاورزی خارج از بافت را نمی دهند سرمایه گذار مجبور است به شهر و یا حاشیه شهر سرمایه گذاری کند و قشر جوان بومی های منطقه جهت اشتغال بکار میگیرند.
آیا نباید از روستا به شهر مهاجرت کنند.

۱۲- جوان روستا نشین برای کسب اشتغال به جهت رفاه زندگی برای گرفتن وام برای درآمدزایی به بانک مهر مراجعه می نماید اما با سیاست دولت های احمدی نژاد و روحانی مواجعه می شود آیا با همه این عنوان ها و دردها نباید به شهر نشینی روی آورد .

۱۳-آقای رئیس جمهور بفرموده حضرت امام راحل که در پیام منشور به مدیران و مسئولان وقت آمده است که گفته شده “روزی نشود مردم را در پیچ و خم ادارات گرفتار کنید” دقیقا این از دغدغه های مقام معظم رهبری هم می باشد و اجرای طرح هادی باید با دست توانا و با تدبیر حضرتعالی برچیده شود و با دست تدبیر و امید معظم له این نباید ها به باید ها مبدل گردد.

۱۴-ریاست محترم جمهور اینجانب مطلب را کتبآ اعلام نمودم و از روی دلسوزی برای روستا نشینی و توسعه روستا خدمتتان بیان داشتم که همه دغدغه ای بیش نیست چرا که با مهاجرت سیل مهاجرت مردم روستا به شهر شاهد روستایی به سبک سالمندی هستیم و خواهیم بود که همه جوان ها به علت معظل بیکاری و شرایط نابسامان زندگی روستایی تغییر مکان زندگی می دهند که جای بس تامل دارد.

اینجانب از هواداران حضرتعالی بودم و هستم و خواهم بود و امروز برای حل مشکل مردم در روستا توسط برخی از دستگاه های اداری و اجرائی کوتاهی می کنند و خواسته آنها این است که مردم روستا را می خواهند نسبت به حضرتعالی بدبین کنند

از آن مقام محترم پوزش میطلبم و از خداوند قادر و توانا خواهانم به جنابعالی طول عمر با عزت عطا فرماید تا با تدبیر به مردم روستا نشینی امید داده شود .

گزارش خبر ارسالی : تارا هاشمی

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو