کد خبر: 73269

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۷/۱۱ - ۲۳:۳۷

معاون شیلات مازندران خبر داد

آغاز صید ماهی از ۲۰ مهرماه در مازندران

معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات مازندران گفت: بهره‌برداری از ذخایر ماهی‌های دریای خزر 20 مهر ماه در دریای استان آغاز می‌شود.

تیتر ۳: عباسعلی شیخ‌تبار امروز با اعلام این حبر، اظهار کرد: بهره‌برداری از ذخایر ماهی‌های دریای خزر همه ساله ۲۰ مهرماه براساس مصوبه کمیته مدیریت صید سازمان شیلات ایران در دریای مازندران آغاز می‌شود.

 

وی ادامه داد: حدود ۴ هزار صیاد در قالب ۵۴ تعاونی پره بهره‌برداری از ذخایر ماهی‌های دریای مازندران را آغاز می‌کنند.

 

معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات مازندران با بیان اینکه طرح جامع مبارزه با صیادان غیرمجاز در سطح مازندران و پایگاه‌های حفاظت از منابع آبزیان شهرستان‌های استان تهیه شده است، اضافه کرد: مقرر شده در کمیسیون قاچاق و مبارزه با کالا و ارز و سازمان شیلات ایران بررسی شود و در قالب طرح‌های ضربتی پیشگیرانه و عملیاتی با هماهنگی کمیته‌های انتظامی و دریایی در سطح دریای مازندران صورت گیرد.

 

این مسؤول یادآور شد: ۶ تا ۱۰ میلیارد تومان اعتبار در قالب مکانیزاسیون و سرمایه در گردش به تعاونی‌های صیادی سطح مازندران پیش‌بینی شده است.

 

شیخ‌تبار با اشاره به برگزاری کلاس‌های آموزشی و ترویجی برای صدور گواهینامه دریانوردی سطح مازندران اشاره کرد و افزود: در بحث بازسازی ذخایر شیلات حدود ۹۰ میلیون قطعه بچه ماهی سفید و کپور درقالب طرح مشارکتی شیل‌گذاری، احیای زیست‌گاه و ایجاد استخر در برخی از جایگاه‌های صیادی تعاونی پره در رودخانه‌ها و دریای مازندران رهاسازی شده است.

 

وی در پایان گفت: یک میلیون و ۵۰۰ هزار قطعه بچه ماهی آزاد نیز تولید و در رودخانه‌های غرب استان رهاسازی شد./فارس

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو