کد خبر: 21101

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۱۲/۰۹ - ۱۸:۴۲

آغاز افول خونه به خونه با علی کریمی

اختصاصی تیتر 3 » زمزمه ها و شایعات حضور علی کریمی در کادر فنی تیم فوتبال خونه به خونه بابل، رنگ واقعیت گرفت و این بازیکن پرحاشیه به این تیم ملحق شد.

علی کریمی خونه به خونه

اختصاصی تیتر ۳ » علی کریمی هرچه در دوران بازیگری موفق بوده اما در دوران مربیگری و تیم داری تیم ها را به نابودی کشانده است.

حاشیه سازی علی کریمی پس از بازگشت وی به پرسپولیس در سال ۱۳۸۷ پررنگ تر شد ! دخالت در تصمیمات کادر فنی و حتی مدیریت پرسپولیس باعث شد تا انصاری فرد مدیر عامل وقت باشگاه پرسپولیس از تمدید قرار داد با این بازیکن صرف نظر کند و او را از تیم کنار بگذارد.
علی کریمی سپس به تیم استیل آذین پیوست و یک سال خوب را در آن تیم به عنوان بازیکن  با به ثمر رساندن ۱۴  گل در فصل ۸۸-۸۹ سپری کرد. اما دومین سال حضور علی کریمی در تیم استیل آذین مصادف با آغاز افول این تیم بود.
علی کریمی به شدت در تمام تصمیمات فنی و مدیریتی تیم دخالت می کرد. او حتی عملکرد مدیر عامل وقت استیل آذین مصطفی آجورلو را به باد انتقاد گرفت. کریمی در مصاحبه ای اعلام کرد : « بازیکن خوب گرفتن ملاک مدیریت خوب نیست».
پس از انجام این مصاحبه  لفاظی های کریمی و آجورلو آغاز شد و کل تیم به حاشیه رفت تا در نهایت توسط مدیرعامل باشگاه استیل آذین از این تیم اخراج شد. هرچند بعدها با حمایت حسین هدایتی مالک باشگاه استیل اذین به این تیم بازگشت ولی به دلیل عدم اصلاح رفتار خود و به حاشیه کشاندن بیشتر تیم، در نهایت بازهم اخراج شد.
در ۱۲ مسابقه که کریمی برای استیل‌آذین به میدان رفت این تیم ۱۳ امتیاز کسب کرد و در ۲۲ مسابقه بدون حضور این بازیکن ۱۵ امتیاز بدست آورد. استیل‌آذین که در طول فصل؛ چهار تغییر در کادر مدیریتی باشگاه و پنج تغییر در کادر فنی انجام داده بود، در پایان دهمین دوره لیگ برتر به لیگ دسته یک سقوط کرد!!!

بازگشت علی کریمی به پرسپولیس در فصل ۹۱-۹۲ نوید بخش یک افول دیگر برای تیمی که جادوگر به آن پا می گذارد بود. در این فصل  هواداران یکی از بدترین پرسپولیس های تاریخ را تجربه کردند.
کریمی در این فصل باز هم به انتقاد و دخالت در تصمیمات کادر فنی وقت پرسپولیس به سرمربیگری مانوئل ژوزه پرداخت ! این رفتار تخریبی در نهایت باعث شد تا ژوزه در یک تصمیم حرفه ای علی کریمی را از تیم اخراج کند و مانع افول بیشتر پرسپولیس شود.محمد رویانیان (مدیرعامل وقت پرسپولیس) نیز در حمایت از تصمیم ژوزه، کنار گذاشته شدن کریمی از پرسپولیس را تأیید کرد.پس از این حکم؛ کریمی در مصاحبه‌ای خطاب به رویانیان اعلام کرد: «امیدوارم اگر انسان چیزی نداشته باشد فقط مرد باشد»رویانیان نیز در واکنش به صحبت‌های کریمی؛ او را شومن خطاب کرد.
هرچند بعدها جادوگر به پرسپولیس بازگشت اما هواداران آرزو می کردند که او هیچوقت دیگر باز نمی گشت! چرا که مدام یا در حال حاشیه سازی بود و یا مصدوم بود.
علی کریمی پس از پشت سر گذاشتن آخرین مصدومیت، در فینال جام حذفی در مقابل سپاهان اصفهان به میدان رفت. کریمی پس از پایان این مسابقه و شکست پرسپولیس در فینال جام حذفی در مصاحبه‌ای اعلام کرد: «از فوتبال خداحافظی خواهد کرد تا دایه‌های مهربان تر از مادر فوتبال را بگردانند».

جادوگر یا تخریب چی ؟! تخریب تیم های باشگاهی کافی نبود!

حاشیه سازی علی کریمی اما فقط مربوطه به تیم های باشگاهی نبود ! علی کریمی در دوران حضورش در تیم ملی به عنوان بازیکن، بارها به انتقاد از عملکرد کادر فنی و بازیکنان دیگر از جمله علی دایی می پرداخت. این اختلافات در نهایت باعث شد تیم ملی ایران در جام جهانی ۲۰۰۶ آلمان دست از پا دراز تر به خانه برگردد.

روند تخریبی وحشتناک علی کریمی تا جایی ادامه یافت که وی به فدراسیون فوتبال نیز حمله کرد !
جادوگر در سال ۲۰۰۸ و درحالی‌که ۱۰۸ بازی ملی در کارنامه داشت پس از انتقاد از فدراسیون فوتبال ایران از حضور در تیم ملی محروم شد.

روند تخریبی علی کریمی تا جایی ادامه یافت که فدراسیون فوتبال ایران را تا مرز تعلیق پیش برد ! فیفا خواستار توضیح فدراسیون فوتبال ایران در ارتباط با بستن مچ‌بند سبز  در بازی با کره جنوبی و جدایی این بازیکنان از تیم ملی ایران شد.

علی کریمی در ۳ مهر ۱۳۹۳ رسماً به عنوان دستیار کی روش در تیم ملی ایران معرفی شد. کریمی در چند اردوی تمرینی تیم ملی ایران در کنار کی روش کار کرد اما در ۹ دی ۱۳۹۳، ساعاتی پیش از پرواز تیم به استرالیا برای شرکت در جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۵ از سمت خود کناره‌گیری کرد تا بار دیگر نشان دهد به هیچ عنوان قابل اعتماد نیست و تنها به قصد تخریب پا به میدان می گذارد !

حال این سوال باید مطرح گردد که چرا مسئولان تیم خونه به خونه بابل، شخصی مانند علی کریمی را آن هم درست زمانی که تیمشان در وضعیت نابه سامانی به سر می برد، به کادر فنی اضافه کردند؟ با این تفاسیر احتمالا باید صبر کرد و شاهد افول بیشتر تیم خونه به خونه بابل بود !

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو