کد خبر: 1185

تاریخ انتشار: ۱۳۹۲/۱۲/۱۰ - ۱۶:۲۴

آزادی ۵ سرباز ایرانی تائید شد+اخبار لحظه به لحظه

  شرق پرس: در حالیکه منابع خبری پاکستان گزارش داده بودند که در عملیات نیروهای سپاه مرزی این کشور در روز شنبه 11 ...

 

معاون امور بسیج و فرهنگ دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح با تایید خبر آزادی سربازان ایرانی گروگان گرفته شده در پاکستان گفت: مجموعه دستگاه‌های امنیتی و انتظامی کشور در این امر دخیل بودند.

 

شرق پرس: در حالیکه منابع خبری پاکستان گزارش داده بودند که در عملیات نیروهای سپاه مرزی این کشور در روز شنبه ۱۱ تبعه خارجی از جمله مرزبان ربوده شده ایرانی را در مناطق ایالت بلوچستان نزدیک مرز با ایران آزاد شدند، یک منبع آگاه در گفتگو با خبرنگار ما صحت این خبر را تایید نکرد.

بر اساس این گزارش به نقل از ایرنا، شبکه خبری دنیا نیوز به نقل از خان وصی سخنگوی نیروهای سپاه مرزی پاکستان گزارش داد که در عملیات امروز نیروهای امنیتی در منطقه تربت ایالت بلوچستان درجنوب غربی این کشور؛ ۱۱ تبعه ربوده شده خارجی از چنگ تروریست ها نجات داده شدند. 
 
دنیا نیوز پس از آن در خبر فوری (بدون اشاره به تعداد مرزبانان پیدا شده کشورمان) گفت: مرزبانان ربوده شده ایران نیز در میان اتباع خارجی آزاد شده در منطقه تربت قرار دارند. 
 
براساس این گزارش؛ نیروهای سپاه مرزی چند تبعه متعلق به کشورهای یمن و تانزانیا را یافته اند و استعلام به منظور مشخص کردن ملیت سایر افراد نیز در حال انجام است. 
 
پیشتر، مقامات ایران و پاکستان کمیته مشترکی به منظور رسیدگی به امور مرزی و تلاشهای مشترک برای یافتن مرزیانان ربوده شده ایرانی در نشست سه روزه کمیسیون مشترک مرزی در شهر ˈکویتهˈ مرکز ایالت بلوچستان پاکستان تشکیل داده بودند. 

ساعت ۱۵:۲۶ خبر آزادی ۵ سرباز مرزبان رد نمی‌شود/ خبر خوش مسئولان پاکستانی


همچنین علی اوسط هاشمی استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به آخرین وضعیت ۵ سرباز مرزبان ربوده شده ایرانی که منابع پاکستانی خبر از آزادی آنها دادند، به خبرنگارانگفت: خبرها حکایت از این دارد که دولت پاکستان اقداماتی در این راستا انجام داده است.

وی افزود: ارزیابی‌های اولیه خبر آزادی ۵ سرباز مرزبان ربوده شده را رد نمی‌کند.

استاندار سیستان و بلوچستان اظهار داشت: همکاران ما در تلاش هستند تا در مورد صحت خبر اقدامات لازم را انجام دهند.

اوسط هاشمی در خصوص اینکه نماینده ایرانشهر گفته است ۵ سرباز ایرانی آزاد شده‌اند، بیان داشت: مقام مسئول در این حوزه یک مقام امنیتی بوده و باید مقام امنیتی پاسخگو باشد، شاید این نماینده براساس شنیده‌ها این خبر را گفته است.

وی ادامه داد:خبر آزادی ۵ سرباز مرزبان ربوده شده رسما از طریق استانداری اعلام خواهد شد.

استاندار سیستان و بلوچستان اظهار داشت: در حال حاضر از طریق مسئولان پاکستان موضوع را بررسی می‌کنیم و مسئولان پاکستانی گفته‌اند خبر خوشحال‌کننده‌ای برایتان خواهیم داشت. 

ساعت ۱۵:۳۷ تائید عملیات نیروهای پاکستانی در راستای آزادی مرزبانان ایرانی
 

علی اصغر میرشکاری؛ معاون امنیتی استان سیستان و بلوچستاندرباره اخبار منتشر شده مبنی بر آزادی ۵ مرزبان ایرانی گفت: عملیاتی صبح امروز از سوی نیروهای پاکستانی در راستای آزادی مرزبانان ایرانی صورت گرفته است.  
 
وی تصریح کرد: در حال حاضر با توجه به انجام این عملیات هنوز خبری مبنی بر آزادی این زندانیان به ما ارسال نشده و این خبر تائید نشده است.

ساعت ۱۷:۳۶ عملیات پاکستان در رابطه با مافیای مواد مخدر بود/ دستگیری ۱۱نفر که تعدادی از آنها ایرانی هستند 

علی اصغر میرشکاری معاون امنیتی سیاسی استانداری سیستان و بلوچستان در گفتگو با خبرنگاران، به آخرین وضعیت ۵ سرباز ربوده شده کشورمان که برخی مسئولان از آزادی آن‌ها خبر دادند، اشاره کرد و گفت: آنچه مسلم است، تاکنون آزادسازی نیروهای ما (۵ سرباز مرزبان ربوده شده) تائید نمی‌شود. 

وی افزود: پاکستان عملیاتی در ۱۲۰ کیلومتری عمق خاک خودش انجام داد که این عملیات در رابطه با مافیای موادمخدر بود. 

میرشکاری تصریح کرد: در جریان این عملیات تعداد ۱۱ نفر دستگیر شدند که در جمع آن‌ها تعدادی ایرانی وجود دارد. 

معاون سیاسی امنیتی استانداری سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: هویت این ایرانی‌ها مشخص نیست. 

وی در ادامه اظهار داشت: بنده ۳۰ بهمن ماه سال جاری در راس هیئتی به پاکستان سفر کردم که یکی از محورهای مهم این سفر آزادسازی نیرو‌ها (۵ سرباز مرزبان ربوده شده) بود. 

میرشکاری خاطرنشان کرد: در این سفر طرف پاکستانی قول داد تا آنجا که می‌تواند از هیچ تلاشی برای آزادسازی نیروهای ما فروگذار نکند.

ساعت ۱۹:۱۵ سردار جزایری: پنج سرباز ایرانی آزاد شدند

سردار مسعود جزایری دقایقی پیش در نشست خبری با اصحاب رسانه در قم اظهار کرد: پنج سرباز ایرانی که در مرزهای شرقی ایران گروگان گرفته و به پاکستان منتقل شده بودند آزاده شده‌اند. 
 
وی افزود: مجموعه دستگاه های امنیتی و انتظامی کشور تلاش کردند تا این قضیه را فیصله دهند. 
 
معاون امور بسیج و فرهنگ دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه این قضیه مشکلات فراوانی را به وجود آورده بود گفت: مذاکراتی با دولت پاکستان صورت گرفت و در نهایت به آزادی گروگان‌ها انجامید.

باشگاه خبرنگاران

 

/انتهای خبر

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو