کد خبر: 5907

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۳/۲۵ - ۱۰:۳۲

آدم‌ربایی در غرب استان تهران ناکام ماند

به گزارش تیتر3، سردار محسن خانچرلی از دستگیری یک آدم‌ربا که در اقدام شوم خود ناکام مانده بود، خبر داد.  وی بیان کرد: 20 خرداد‌ماه سال‌جاری گزارشی ...

به گزارش تیتر۳، سردار محسن خانچرلی از دستگیری یک آدم‌ربا که در اقدام شوم خود ناکام مانده بود، خبر داد.

13940615000869_PhotoA

 وی بیان کرد: ۲۰ خرداد‌ماه سال‌جاری گزارشی در خصوص فقدان کودک سه و نیم ساله در یکی از بازارهای شهرستان قدس به پلیس گزارش شد که با توجه به اهمیت موضوع دستورات ویژه برای پیگیری سریع پرونده صادر شد و تیمی مجرب از پلیس شهرستان بررسی موضوع را به صورت ویژه آغاز کردند.

فرمانده انتظامی غرب استان تهران اظهار کرد: مأموران با اعزام به محل که در بازار شلوغ و در ساعت پرتردد روز تعطیل بود به صورت تخصصی تمام اماکن و محله‌های تردد را مورد بررسی قرار دادند و دوربین‌های مداربسته موجود در بازار بازبینی شد.

وی تصریح کرد: با بررسی دوربین‌های مداربسته مشخص شد، فرد ناشناس حدود ۲۵ ساله به صورت آشفته در بازار پرسه می‌زند و سپس در نقطه خلوت بازار پس از اغفال کودک اقدام به ربایش طفل خردسال می‌کند.

خانچرلی خاطرنشان کرد: مأموران با بررسی فیلم‌های مسیر تردد فرد رباینده و فرد ربوده‌شده آخرین مسیر تردد آدم ربا و کودک را شناسایی کردند.

وی گفت: با تحقیقات گسترده شبانه‌روزی و اقدامات تخصصی مخفیگاه متهم مورد شناسایی قرار گرفت و پس از اطمینان از حضور آدم ربا با هماهنگی لازم در یک اقدام ضربتی وی را در مخفیگاهش دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی غرب استان تهران با اشاره به این‌که مجرم دارای دو فقره سابقه کیفری آدم‌ربایی کودک خردسال در ارومیه و همچنین دارای اختلال روانی است، افزود: متهم در بازجویی‌های پلیسی اذعان داشت روز گذشته در حالی که تنها در منزل بودم تصمیم به قتل کودکی گرفتم و مبلغ ۴۰ هزار تومان از خانواده‌ام سرقت کردم و در ساعت ۱۹ به بازار که محل شلوغی بود آمدم و دیدم که طفل خردسالی در حال بازی است با وی ارتباط برقرار کردم و کودک را به ایستگاه مترو کلاه‌دوز تهران بردم که به دلیل شلوغی و ازدحام جمعیت ناگهان کودک گم شد.

وی ابراز کرد: با تلاش مأموران شهرستان قدس و با راهنمایی متهم دستگیرشده تمام محل‌های تردد که دارای دوربین مداربسته بود بازبینی و معلوم شد که کودک در ساعت ۲۱ از مترو کلاه‌دوز در حال خارج‌شدن است که با تحقیقات همه‌جانبه و حضور میدانی مأموران کودک ربوده‌شده پیدا شد و صحیح و سالم به آغوش خانواده‌اش برگشت.

خانچرلی در پایان با اشاره به تحویل متهم پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی متذکر شد: شهروندان به فرزندان خویش مهارت نه گفتن را در برابر پیشنهادهای نامتعارف افراد ناشناس بیاموزند تا از همراهی با افراد غریبه خودداری کنند.

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو