کد خبر: 72877

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۶/۱۶ - ۱۵:۲۴

حوادث رانندگی ۲۴ ساعت گذشته

آخر هفته خونین در جاده‌ها؛ خواب‌آلودگی و خستگی بازهم حادثه‌ ساز شد

تیتر 3: ترافیک موجود در جاده خبر از حادثه می‌دهد، می‌گویند کمی جلوتر تصادف جاده را بند آورده؛ آمبولانسی آژیرکشان از بیخ گوش ماشین‌های گیرکرده در ...

تیتر ۳: ترافیک موجود در جاده خبر از حادثه می‌دهد، می‌گویند کمی جلوتر تصادف جاده را بند آورده؛ آمبولانسی آژیرکشان از بیخ گوش ماشین‌های گیرکرده در ترافیک می‌گذرد و هرچقدر که دورتر می‌شود صدایش انگار بیشتر در گوشت می‌پیچد.

بارها با چنین صحنه‌ای در محورهای مواصلاتی کشورمان مواجه شده‌ایم، موضوعی که در تعطیلات شاید بیشتر شاهد تکرارش باشیم، گویا همه‌چیز دست‌به‌دست هم می‌دهد تا این جاده‌ها بوی مرگ بگیرد.

ماشین‌ها یکی‌یکی از قیدوبند ترافیک رها می‌شوند تا از کنار صحنه‌ای عبور کنند که هرکدام را لحظه‌ای مجبور به توقف می‌کند؛ از لابه‌لای جمعیت می‌شود امدادگران را دید که مشغول امدادرسانی هستند؛ باید از صحنه دور شویم تا امدادگران و مأموران پلیس بتوانند کارشان را انجام دهند.

طی ۲۴ ساعت گذشته جاده‌های کشور شاهد تصادفات مختلفی بود که متأسفانه موجب کشته و مجروح شدن تعدادی از هم‌وطنانمان شد.

برخی از این حوادث را در این گزارش مرور می‌کنیم.

تصادف کامیون و اتوبوس در جاده گناباد ۲۱ کشته و مجروح برجای گذاشت

در یکی از این سوانح تصادف کامیون و اتوبوس در محور گناباد به تربت‌حیدریه بیست مصدوم و یک کشته بر جای گذاشت.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی گناباد در این رابطه گفت: متأسفانه بامداد پنجشنبه اتوبوسی که از بیرجند راهی مشهد بود به دلیل برخورد با کامیون از پشت دچار حادثه شده و ۲۱ سرنشین آن دچار مصدومیت می‌شوند.

جواد باذلی افزود: پس از اعزام گروه‌های امداد و نجات ۲۰  نفر از مجروحان برای ادامه مداوا به بیمارستان منتقل شدن و یک نوجوان ۱۷ ساله نیز به دلیل شدت جراحات جان خود را از دست داد.

۳ کشته و ۱۳ مجروح در تصادف اتوبوس با کامیون در خراسان شمالی

در حادثه دیگر در استان خراسان شمالی رئیس پلیس‌راه استان از سه کشته و ۱۳ مجروح به دنبال تصادف اتوبوس با کامیون در این استان خبر داد.

سرهنگ حسین زاده اظهار کرد: در سانحه تصادف صبح امروز یک دستگاه اتوبوس با کامیون در محور چمن بید به جنگل گلستان ۳ نفر کشته و ۱۳ نفر مجروح شدند.

حسین زاده افزود: برابر اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر یک فقره تصادف بلافاصله مأموران انتظامی و پلیس‌راه در محل حاضر و مشاهده کرده یک دستگاه اتوبوس با یک کامیون برخورد و بلافاصله مجروحان به مراکز درمانی انتقال داده شدند.

وی تصریح کرد: ۲ نفر از مجروحان این حادثه به علت شدت جراحات وارده در بیمارستان فوت شدند.

رئیس پلیس‌راه خراسان شمالی عدم توجه به جلو ناشی از خستگی و خواب‌آلودگی از سوی راننده اتوبوس را علت تصادف صبح امروز اعلام کرد.

سرهنگ علیرضا حسین زاده در مورد جزئیات تکمیلی این حادثه اظهار کرد: در ساعت ۴ و ۳۰ دقیقه صبح امروز در ۱۰ کیلومتری غرب پاسگاه پلیس‌راه چمن بید در محل سربالایی سنگ‌چین، یک نفر از سرنشینان اتوبوس در محل فوت و دو نفر نیز در بیمارستان فوت شدند.

حسین زاده افزود: هم‌اکنون ۱۰ نفر از مسافران در بیمارستان بستری هستند.

۸ کشته و یک مجروح براثر حادثه رانندگی در جنوب سیستان و بلوچستان

و اما در حادثه تلخ دیگری که امروز به وقوع پیوست می‌توان رد پای قاچاق سوخت را هم پیدا کرد و رئیس پلیس‌راه جنوب سیستان و بلوچستان از برخورد یک خودروی حامل سوخت قاچاق با ۹ نفر از اعضای یک خانواده و مرگ ۸ تن از آن‌ها خبر داد.

سرهنگ یدالله ستوده اظهار داشت: با اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر وقوع یک فقره تصادف فوتی_جرحی در  حدود ۸ کیلومتری محور بزرگراه شهید ولی فتح مرادی ایرانشهر نیروهای امدادی بلافاصله به محل مراجعه کردند.

وی افزود: در این حادثه پس‌ازاینکه یک دستگاه اتوبوس ۹ نفر از اعضای یک خانواده را پیاده می‌کند دقایقی بعد یک دستگاه سواری پژو ۴۰۵ که خلاف جهت در حرکت بوده با عابران پیاده برخورد و از محل متواری می‌شود.

وی ادامه داد: در این سانحه تعداد ۷نفر از اعضای این خانواده در محل جان خود را ازدست‌داده و ۲ نفر نیز مصدوم و به مراکز درمانی انتقال پیدا می‌کنند.

رئیس پلیس‌راه جنوب سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه نفر هشتم نیز در بیمارستان جان خود را از دست می‌دهد، افزود: یک دستگاه سواری پژو سوخت کش که داخل خودرو و نیز در صندوق‌عقب دارای مشک پر از گازوئیل بوده شناسایی‌شده است و علت تصادف نیز بی‌مبالاتی به علت عدم توجه به جلو حین حرکت خلاف جهت در بزرگراه تشخیص داده‌شده است.

تصادف مرگبار در محور ساوه-همدان/ ۵کشته برجای ماند

دیگر حادثه امروز در استان مرکزی رخ داد. رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی ساوه گفت: بر اثر برخورد یک دستگاه کامیون و یک خودروی سواری در محور ساوه – همدان، تمامی سرنشینان خودروی سواری جان باختند.

نعمت‌الله عزیزی در  اظهار داشت: این حادثه دل‌خراش در ساعت چهار بامداد روز پنجشنبه در کیلومتر شش محور ساوه – همدان در حوزه شهرستان ساوه رخ داد که طی آن یک دستگاه کامیون و یک خودروی سوای پژو ۲۰۶ به‌شدت با یکدیگر برخورد کردند.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی ساوه افزود: پس از اطلاع‌رسانی حادثه به مرکز مدیریت حوادث، بلافاصله نیروهای امدادی نزدیک‌ترین پایگاه اورژانس به محل سانحه اعزام شدند.

وی خاطرنشان کرد: متأسفانه شدت این تصادف به حدی بود که تمامی پنج سرنشین خودروی سواری قبل از حضور نیروهای امدادی در دم جان باخته بودند.

گفتنی است پلیس‌راه فرماندهی انتظامی استان مرکزی علت وقوع این سانحه را انحراف به چپ کامیون به علت خواب‌آلودگی راننده آن اعلام کرده است.

تصادف مرگبار در جاده هراز

در دیگر حوادث رخ‌داده طی ۲۴ ساعت گذشته تصادف یک دستگاه سواری پراید، کامیون پرسی و لیفان در استان مازندران، منجر به کشته شدن ٣ نفر و مجروح شدن ٢نفر شد.

به گزارش پلیس‌راه لاریجان این تصادف در کیلومتر ۵ محور هراز بعد تونل شماره ٨ رخ‌داده است.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا درباره این تصادف که ٧ صبح پنجشنبه اتفاق افتاده، گفت:«تجاوز به چپ راننده پراید علت حادثه بوده است.»

سرهنگ نادر رحمانی همچنین به تصادف یک دستگاه پراید و پژو ٢٠۶ در استان فارس اشاره کرد و گفت: این تصادف در جاده شیراز و ساعت ٣ بامداد پنجشنبه اتفاق افتاده و یک نفر کشته و ۴ نفر مجروح به‌جای گذاشته است.

علت این تصادف، حرکت راننده پراید در خلاف جهت بوده است.

عدم توجه به جلو و خستگی راننده علت دو حادثه رانندگی

هرچند که آمارهای اعلامی از سوی اورژانس و مسئولان علوم پزشکی با متولیان در پلیس‌راه تفاوت دارد اما بررسی دلایل وقوع این سوانح نکات قابل‌تأملی را نشان می‌دهد.

رئیس پلیس‌راه راهور ناجا با اشاره به هر دو تصادف پر تلفات بامدادی گفت: عدم توجه به جلو و خستگی و خواب‌آلودگی راننده علت هر دو حادثه اعلام‌شده است.

سردار محمدحسین حمیدی گفت: در ٢ حادثه اتوبوس ٢ تن کشته و ۱۴ تن مجروح شدند.

وی  افزود: در حادثه اول که ساعت ۲:۴۰ بامداد پنجشنبه در کیلومتر ۱۷ محور گناباد – تربت‌حیدریه رخ داد، یک دستگاه اتوبوس با ٢٧ مسافر به دلیل عدم توجه به جلو ناشی از خستگی و خواب‌آلودگی با یک دستگاه کامیون بنز برخورد کرد

وی با اشاره به این‌که اتوبوس مذکور از مشهد به سمت بیرجند در حال حرکت بود، افزود: در این حادثه یک تن کشته و ۴ تن مجروح شدند.

رئیس پلیس‌راه راهور ناجا به حادثه دوم که ساعت ۴:۴٠ در کیلومتر ١٠ جنگل گلستان چمن بید رخ داد اشاره کرد و گفت: متأسفانه این حادثه نیز به دلیل عدم توجه به جلو ناشی از خستگی و خواب‌آلودگی راننده اتوبوس اتفاق افتاد و در پی آن یک دستگاه اتوبوس با کامیون بنز برخورد کرد که در این حادثه یک تن در صحنه کشته و ١٠ تن مجروح شدند.

وی تصریح کرد: اطلاعات سامانه سپهتن پلیس نشان می‌دهد سرعت و زمان رانندگی هر دو اتوبوس مجاز بوده است.

آماده‌باش پلیس راهور در آستانه عید غدیر

رئیس پلیس راهور اعلام کرد برای تسهیل در عبور و مرور مسافران در تعطیلات منتهی به عید غدیر پلیس در آماده‌باش ۱۰۰ درصدی قرار دارد.

سردار تقی مهری با بیان این مطلب افزود: با توجه به تعطیلی روز شنبه و مصادف شدن این ایام با روزهای پایانی تعطیلات تابستانی انتظار داریم در روزهای آینده شاهد افزایش بار ترافیکی در جاده‌ها باشیم.

سردار مهری به مسافران توصیه کرد با در نظر گرفتن بار ترافیکی در مبدأ و مقصد، زمان سفر خود را مدیریت کنند و سفر را هم به روزهای پایانی شهریور موکول نکنند./مهر

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو