کد خبر: 4678

تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۰۴/۰۲ - ۱۴:۵۶

آخرین خبر از وضعیت آیت الله مهدوی کنی

  شرق پرس: رئیس دفتر رئیس مجلس خبرگان رهبری در گفت‌وگو با فارس درباره آخرین جزئیات وضعیت آیت الله مهدوی کنی، رئیس مجلس خبرگان ...

 

ابراهیم انصاریان،رئیس دفتر آیت‌الله مهدوی کنی جدیدترین جزئیات روند درمانی رئیس مجلس خبرگان را اعلام کرد.
 

 
شرق پرس: رئیس دفتر رئیس مجلس خبرگان رهبری در گفت‌وگو با فارس درباره آخرین جزئیات وضعیت آیت الله مهدوی کنی، رئیس مجلس خبرگان اظهار داشت: از پنجمین روز بستری ایشان در بیمارستان، به تدریج دستگاه‌های مربوط به تقویت قلب، کلیه‌ها و سایر موارد از آیت‌الله جدا شد و بعد از به پایان رسیدن هفته اول، آیت الله مهدوی کنی بدون هیچ دستگاهی که کنترل اندام‌های بدن ایشان را داشته باشد،روند بهبودی را طی می‌کنند.
 
وی ادامه داد: درحال حاضر تنها دستگاهی که به ایشان متصل است، دستگاه ونتیلاتور یا دستگاه تنفس است که این دستگاه نیز بنا به تشخیص پزشکان به آیت‌الله متصل است.
 
انصاریان با تقدیر از تیم پزشکی آیت‌الله مهدوی کنی، گفت: تیم پزشکی در طی مدت بیماری ایشان در احیا،تثبیت اندام‌های بدن و ادامه روند درمان، فعالیت‌های خوبی انجام دادند.
 
رئیس دفتر آیت‌الله مهدوی کنی همچنین در خصوص  وضعیت مغز ایشان اظهار داشت: متاسفانه  ایست قلبی باعث شده که اکسیژن به مغز آیت‌الله نرسد و به همین دلیل صدماتی را به مغز وی وارد کرده است.
 
وی تصریح کرد:  با توجه به روندی که در طی این مدت پیگیری شده، بخش‌های عمده‌ای از مغز فعالیت‌هایی از خود نشان داده، ولی این بهبودی از لحاظ پزشکی رضایت‌بخش نیست و هم اکنون نیز روند درمانی آیت‌الله در حال انجام است.
 
انصاریان در ادامه با اشاره به دعوت از افراد و پزشکان متخصص گفت: تیم پزشکی و خانواده آیت‌الله مهدوی کنی از همه پزشکان و متخصصانی که حضور آنان را بر بالین آیت‌الله ضروری تشخیص دهد دعوت می‌کند، به عنوان مثال پروفسور سمیعی که به منظور شرکت در همایشی به تهران آمده بود بر بالین آیت‌الله حاضر شد و بر روند درمانی ایشان صحه گذاشت.
 
رئیس دفتر آیت الله مهدوی کنی در پایان از مردم خواست با دعای خیر خود موجب تداوم برکات آیت‌الله برای نظام باشند.
 
 
/انتهای خبر
ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو